Robert Govedič634217
Jure Jurjovič20004
 Skupaj281128673

ljut-rad

Tretja tekma finalnega turnirja je bila tekma za 3. mesto med obema poražencema polfinalnih obračunov, torej med KK Radenci in PŠK Ljutomer. Tekma je bila za obe ekipi že druga ta dan, zato je bila fizična priprava igralcev ključnega pomena.

Tekmo so bolje začeli Radenčani, ki so povedli z 8:2. Domači so vzeli minuto odmora in takoj zaigrali bolje, ter se približali Radenčanom na dve točki zaostanka. Zatem je sledilo izmenično doseganje košev obeh ekip, ob koncu prve četrtine pa so gostje bili nekoliko uspešnejši in tako vodili z 20:15. Četrtino sta zaznamovala Rajnar (11) in Copot J. (8), ki sta oba dosegla več kot polovico točk svojih ekip.

Druga četrtina je bila cel čas zelo izenačena. Gostje niso dovolili, da bi se Ljutomerčani približali na več kot dve točki zaostanka. Po polčasu so Radenčani še vedno vodili za 5 točk – 37:32. Drugo četrtino je zaznamoval najizkušenejši Ljutomerčan Tomaž Črnjavič, ki je dosegel kar 13 od 17. točk Ljutomera.

Tretjo četrtino so bolje odprli igralci PŠK Ljutomer in se s 4. zaporednimi točkami takoj približali gostom. Ti so odgovorili s trojko, vendar Ljutomerčanov to ni ustavilo in so se vztrajno približevali in v peti minuti, po trojki Copot A., rezultat tudi izenačili na 44. Radenčani so bili primorani vzeti minuto odmora po kateri so spet povedli za tri točke. Zadnji dve minuti tretje četrtine pa sta bili povsem v znamenju Radencev, ki so dosegli 8 neodgovorjenih točk in tako povedli za 11 točk.  Nerešljiva uganka tega dela igre je bil nekdanji igralec Ljutomera Govedič, ki je dosegel 10 točk (2 trojki).

Zadnjo četrtino je s trojko odprl Copot J. in tako še dal upanje domačinom, da dosežejo končno tretje mesto. Radenčani so hitro dosegli 5 zaporednih točk in s tem naredili velik korak proti bronasti medalji. Domačinom so proti koncu povsem opešale moči, tako da so gostje še nekoliko povečali svojo prednost. Končni rezultat je bil 73:58 za KK Radence, ki so tako osvojili tretje mesto.

Najzaslužnejši za to je bil Rajnar, ki je domačim nasul kar 27 točk, 17 pa je dodal Govedič. Pri Ljutomerčanih sta največ točk dosegla Črnjavič (15) in Copot J. (13).