11Tadej Ratnik512011
15Tomaž Bojnec800319
 Skupaj271424371

LJU-BEL

V 7. krogu Radenska PKL smo Ljutomerčani doma gostili ekipo KK Sistemorg Beltinci. Tekma je bil za nas pomembna, saj bi z zmago ohranili možnosti za končno 2. mesto in neposredno uvrstitev na zaključni turnir. Na domači klopi se je zbralo 11 igralcev, na nasprotni pa 7.

Tekmo smo po petih točkah Kosija bolje začeli domači a so gostje z delnim izidom 10:0 hitro prevzeli pobudo nad dogajanjem obenem pa niso kazali nobenih znakov utrujenosti iz včerajšnje tekme proti Lendavi. Največ preglavic sta nam povzročala Ratnik in Bojenc, ki sta v prvem delu igre dosegla 15 točk. Rezultat po prvi četrtini – 10:20.

V drugi četrtini smo se domačini zbrali in tekma je potekala zelo izenačeno saj sta obe moštvi izmenično dosegali koše tako, da se je prednost Beltincev ves čas gibala okoli 10 točk. Semafor je po polovici tekme kazal 28:38.

Tudi v tretji četrtini smo se domači skušali približati gostom, ki pa tega niso dovolili. Tekma se je še naprej odvijala precej izenačeno, vse do zadnjih dveh minut, ko so gostje spet stopili na plin in tretjo četrtino zaključili s 15. točkami prednosti. Pred zadnji četrtino je bil rezultat 39:54.

Ljutomerčani se seveda nismo predali in smo se s consko obrambo še enkrat poskušali približati Beltincem, ki pa so še enkrat več odbili vse naše napade in še povečali svojo prednost, ki je znašala tudi 21 točk. Na koncu smo se vseeno uspeli malce približati in končali tekmo z rezultatom 55:71 v korist gostov.

Pri Beltincih je bila za zmago najbolj zaslužna naveza Ulaga-Zver-Bojnec, ki je dosegla 50 točk (15, 16, 19). pri domačih, ki smo bili v napadu še enkrat več povsem razglašeni, pa je največ točk dosegel Kosi in sicer 14. Čestitke gostom za zmago in za borbeno tekmo, mi pa smo z mislimi že pri naslednji tekmi, ki bo za nas ključna. Če premagamo Lendavo si s tem že zagotovimo 3. mesto in s tem »lažjega« nasprotnika v razigravanju. Spodaj pa si lahko pogledate tudi nekaj najlepših akcij s tekme.