Robert Govedič22206
Jure Jurjovič914019
 Skupaj281223573

LJU-RAD

Pri PŠK Ljutomer smo koledarsko leto zaključili najbolje do sedaj, s tremi zmagami in dvema porazoma. Odločeni smo bili, da s tem trendom nadaljujemo tudi v letu 2016. Nasproti nam je stala ekipa KK Radenci, s katero smo v preteklosti odigrali že precej trdih in napetih dvobojev. Temu primerno sta bili tudi obe ekipi v najmočnejših postavah.

Prva četrtina se je začela zelo izenačeno in nobena ekipa si ni priigral vidnejše prednosti. Domačinom nam je šlo na roko to, da je v 6. minuti Rajnar dobil svojo tretjo osebno napako, kar je pomenilo, da je preostanek polčasa preživel na klopi. Na žalost tega nismo uspeli izkoristiti saj se je tekma še naprej odvijala izenačeno. Rezultat po prvi četrtini 15:14

Ista zgodba se je nadaljevala v drugi četrtini. Trda igra na obeh ekip s po eno nešportno osebno napako na obeh straneh. V drugi četrtini je pri domačih tretjo osebno napako dobil Copot Andrej, kar je pomenilo, da je tudi on moral na klop. Nobena ekipa si ni priigrala vidnejše prednosti tako, da je bil rezultat polčasa 32:33.

V drugem polčasu pa se je tekma razživela. Ekipi sta se še naprej izmenjavali v vodstvu, nakar je v peti minuti 3. četrtine prišlo do prelomnega trenutka tekme. Rajnar je prejel tehnično napako zaradi ugovarjanja zatem pa je brcnil žogo in dobil še drugo tehnično napako in bil izključen iz tekme. Tekma se je zatem nadaljevala v podobnem ritmu ko do sedaj – izenačeno. Rezultat po 3. četrtinah je bil 51:51 in obetala se je zanimiva zadnja četrtina.

Začetek zadnje četrtine je bil spet izenačen. V tretji minuti pa je domačim uspel delni izid 12:0, kar je, pet minut pred koncem, pomenilo 9 točk prednosti. Vendar se gostje niso predali in se hitro spet približali. 3 minute pred koncem pa je prišlo še do ene izključitve pri Radencih. Frangež je po četrti osebni napaki ugovarjal sodniku in dobil še tehnično napako, in bil takoj zatem tudi izključen zaradi verbalnega obračuna s sodnikom. Domači smo izkoristili ponujene proste mete in z nekaj lahkimi koši iz protinapadov povedli za 11 točk. Mislil smo, da je tekma odločena a so se gostje, po 6. zaporednih točkah, še enkrat vrnili a je nato Kosi z dvema trojkama v stilu Stepha Curryja dokončno zapečatil usodo gostov. Končni rezultat tekme – 85:73. Omeniti velja, da je naveza Copot A. – Kosi v zadnji četrtini dosegla kar 26 točk.

Domači smo torej dosegli svoj cilj in na lestvici še povečali prednost pred Radenci in Lendavo. Najzaslužnejša za zmago pri domačih sta bila Copot Andrej s 24. in Kosi Luka z 21. točkami, od tega je zadel 6 trojk. Pri gostih pa je blestel letos odlični Gomboc, ki je prispeval 29 točk, 19 pa jih je pristavil Jurjovič.

Čestitamo gostom za dobro tekmo in borbo do konca, ter prijetno druženje po tekmi. Mi pa smo z mislimi že pri Beltincih, katere bomo gostili v prihodnjem krogu.