sobota, 28.02.2015 20:00 Pomurska košarkarska liga 2014/15 razigravanje za F4

PŠK Ljutomer

Skupaj002000

KK Radenci

Skupaj091700

Uvrstitev na 5. mesto po rednem delu nam je v razigravanju namenilo ekipo KD Radenci, ki je z eno zmago več doseglo 4. mesto. V rednem delu smo se z Radenčani srečali dvakrat, kjer smo oboji dosegli zmago na domačem terenu, kar je obetalo napeto borbo z vstopnico na Final Four v Mursko Soboto.

Prva tekma se je igrala na domačem igrišču v Ljutomeru. Na domači klopi se nas je zbralo 10. Manjkali so Filipič, ki je zaradi poškodbe kolena že zaključil sezono, Gönc s poškodbo gležnja in Karba. Pri gostih se je zbralo 8 igralcev, prisotni pa so bili vsi ključni igralci.

Prva četrtina se je začela izenačeno na obeh straneh. Prvi manjši pobeg nam je uspel v peti minuti, ko smo si priigrali 5 točk prednosti (9:4). Gostje so vzeli minuto odmora in preklopili na consko obrambo, kar se jim je obrestovalo, saj so kaj hitro izenačili in nato tudi povedli. Do konca četrtine smo se nekaj krat zamenjali v vodstvu, četrtino pa so na koncu dobili Radenčani s 17:18

Druga četrtina ni prinesla nič novega. Obe ekipi sta igrali dobro obrambo in tako si nobena ekipa ni uspela priigrati večje prednosti. Gostje iz Radenec so na odmor odšli s košem prednosti, rezultat po polčasu pa je bil 32:34. Kot zanimivost lahko omenim, da je centrski dvojec Rajnar-Niderl v prvem polčasu dosegel 28 od 34 točk gostov.

Drugi polčas so bolje odprli gostje, ki so si preko Frangeža in Niderla priigrali 7 točk prednosti (34:41) a nam je na krilih Copot Jerneja, ki je v tretji četrtini dosegel 11 točk, uspel preobrat in vodstvo s tremi točkami ( 44:41). Zaključek te četrtine je spet pripadel gostom, ki so z delnim izidom 7:2 spet prišli do minimalnega vodstva. Rezultat 46:47 je pred zadnjo četrtino napovedoval napeto tekmo….

…..a do tega ni prišlo, saj smo domači nerazumljivo padli v igri in v zadnji četrtini dosegli če 5 točk, gostje pa so do konca tekme z lahkimi koši večali razliko in na koncu slavili s 17. točkami prednosti. Končni rezultat je bil 51:68.

Pri gostih sta pod koši blestela Rajnar in Niderl, ki sta dosegla po 28 in 16 točk, 15 pa jih je dodal Ismajlovič. Pri domačih, razen Copot Jerneja, ki je dal 22 točk, ni izstopal nihče. Še nekaj zanimivosti: pri gostih so se med strelce vpisali le 4 igralci, pri domačih pa je večino tekme odigralo samo 6 igralcev, kar se je v zadnji četrtini še kako poznalo. Čestitamo gostom za borbeno in fer tekmo, zahvalili pa bi se tudi sodnikoma in zapisnikarski mizi, za dobro opravljeno delo.

Poraz še toliko bolj boli, saj se igrata dve tekmi pri čemer je zelo pomemba tudi razlika v koših. S katastrofalno predstavo v zadnji četrtini smo tako izgubili realne možnosti za uvrstitev na zaključni turnir, kar pa ne pomeni, da se bomo predali. Naslednji teden bomo poskušali nemogoče in presenetiti Radenčane na njihovem terenu, če pa nam to ne uspe, pa se bomo skušali od letošnje sezone posloviti z dostojno predstavo.

Napisal: Andrej Copot (PŠK Ljutomer)