KK Sobota : KK Sistemorg Beltinci – Veliki finale

KD Nona Sobota logo : KK Sistemorg Beltinci logo

sobota, 14.03.2015 19:00 Pomurska košarkarska liga 2014/15

KD NONA Sobota

Skupaj00000

KK Sistemorg Beltinci

Skupaj00000

14.3.2015 ob 19.00 je bilo v Mursko Soboški dvorani 3. Osnovne šole vse pripravljeno na sklepno dejanje sezone 2014/2015, veliki finale obeh favoritov prvenstva, KK Sobote in KK Sistemorg Beltinci. Na obeh straneh sta bili klopi polni, polna pa je bila tudi tribuna z gledalci. Najprej je bila na vrsti prestavitev igralcev obeh ekip, po slovenski himni pa je bilo vse nared za začetek tekme.

Tekmo so bolje odprli domači, ki so povedli z 9:0, tako da so bili Beltinčani, po treh minutah brez koša, primorani vzeti timeout, po katerem so preko Bojneca sicer uspeli doseči prve točke, vendar so Sobočanci še naprej prevladovali na igrišču in povečevali svojo prednost. Ob koncu četrtine so se rumeni uspeli nekoliko približati, tako da je prednost Sobote po prvi četrtini znašala 12 točk. Rezultat: 26:14.

Druga četrtina se je začela izenačeno na obeh straneh, tako da je prednost domačih ostajala okoli deset točk. V drugi polovici druge četrtine so Beltinčani pritisnili in se nekaj krat nevarno približali, a so imeli Sobočanci vedno odgovor in so na odmor odšli z 10. točkami prednosti z rezultatom 46:36.

KD Sobota je v drugem polčasu stopilo na plin in z nekaj trojkami in koš fauli konstantno povečevalo svoje vodstvo. Beltinčani nikakor niso našli odgovora na igro domačih, ki so si pred zadnjo četrtino priigrali 22 točk prednosti. Rezultat pred zadnjo četrtino je bil 66:44.

Zadnja četrtina je bila tako zgolj še formalnost, na parket pa so stopili tudi tisti igralci, ki so prej igralo nekoliko manj. Sobočanci so v tej četrtini sicer dosegli le 4 točke, vendar to ni ogrozilo njihove zmage. Na koncu je ekipa KD Sobota obranila naslov z zmago 70:55, za katero sta največji delež prispevala Novak A. in Vogrinčič R., ki sta dosegla vsak po 16 točk. Pri gostih je bil najbolj razpoložen Ulaga, ki je dosegel 17 točk. Novak Aleš je postal tudi MVP finalnega turnirja.

Čestitke KD Sobota za ubranitev naslove, čestitke pa tudi ekipi KK Sistemorg Beltinci in vsem ostalim ekipam ki so sodelovale v letošnji izvedbi Naturelle Pomurske košarkarske lige.