Mladen Tkalec00000
Beno Gönc32219
 Skupaj241114665

BEL-LEN

V 7. krogu Radenska PKL je bila odigrana izostala tekma med KK Sistemorg Beltinci in KK Lindau.

Gostje so že od prve minute začeli s consko obrambo, kar nam je povzročalo precej preglavic.  Bilo je veliko izgubljenih žog in prehitro zaključenih metov. Težave v napadu so se poznale tudi v obrambi, kar so Lendavčani v precejšnji meri izkoristili. Rezultat prve četrtine je bil 14:19 v prid gostom (KK Lindau).

V drugi četrtin smo se zmenili, da bomo začeli z bolj agresivno obrambo. Agresivna igra se je prenesla tudi v napad in zadeli smo kar nekaj enostavnih košev. V 10 minutah smo Lendavi dovolili le tri zadete mete iz igre.  Ob polčasu smo prešli v minimalno vodstvo 32:31.

V tretji četrtini smo nadaljevali z agresivno igro, zato smo porabili kar nekaj energije. Posledično se je spremenil tempo igre in s počasnejšo igro smo znova zadihali. Z novo nabrano močjo smo začeli zadevati tudi daljše mete. Velika zasluga gre zavezi Bojnec-Zver, ki sta prispevala 18 točk od skupno 21 točk v četrtini. Rezultat ob koncu tretje četrtine je bil 53:43 za domačo ekipo.

Zadnjo četrtino smo začeli odlično. V prvih petih minutah nam je uspelo narediti delni izid     19:7. Gostje se niso predali in so do konca tekme naredili delni izid 15:5. Lepa kolektivna igra KK Lindau skozi tekmo pa vseeno ni spremenila rezultata v svoj prid in tako je ostala zmaga v Beltincih.

Sodnika Dundek – Bilič sta opravila svoje delo korektno in brez zapletov.