KK Sistemorg Beltinci logo : KK Lindau logo

sobota, 14.03.2015 14:00 Pomurska košarkarska liga 2014/15

KK Sistemorg Beltinci

Skupaj00000

KK Lindau HTS Lendava

Skupaj00000

V drugem polfinalu so se pomerili Igralci KK Sistemorg Beltinci, zbralo se jih je 10 in KK Lindau, ki ga je zastopalo 11 igralcev. Beltinčani so po rednem delu zasedli 2. mesto in se neposredno uvrstili na zaključni turnir, medtem ko so morali Lendavčani odigrati dodatne dvoboje. Tribune so se še nekoliko zapolnile in vse je bilo pripravljeno na začetek tekme.

Rumeni so po pričakovanjih začeli bolje in v prvih petih minutah naredili delni rezultat 20:1. v drugi polovici prve četrtine se je vse skupaj nekoliko umirilo in do konca smo videli po 7 točk na obeh straneh. Zanimivo je, da Lendavčani v tem delu igre niso zadeli niti enega meta iz igre, ampak so vse točke dosegli iz prostih metov. Rezultat po 1. četrtini 27:8.

Drugo četrtino so bolje odprli zeleni, ki so dosegli 4 neodgovorjene točke, a so Beltinčani takoj odgovorili z delnim izidom 10:0 in dvomov o potniku v finale je bilo že po polčasu konec. Rumeni so na odmor odšli s 23. točkami prednosti ob rezultatu 45:22.

V drugem polčasu ni bilo nič novega, saj so igralci KK Sistemorg Beltinci še naprej večali svojo prednost in jo do konca tretje četrtine povišali na 29 točk. Po enakem scenariju je potekala tudi zadnja četrtina, v kateri sta lahko obe ekipi spočili svoje nosilce. Beltinčani so do konca tekme prednost povišali na 40 točk. Končni rezultat drugega polfinala je bil 86:64.

Najboljši strelec tekme je bil Ferčak Jernej, ki je Lendavčanom nasul 21 točk. Pri zelenih pa ni bilo nobenega razpoloženega igralca. Z 10. točkami je še najbolje igral Frančič.

Beltinci so se tako uvrstili na finalno tekmo, kjer se bodo ob 19.00 pomerili z branilci naslova KD Sobota, KK Lindau pa se bo proti Radenčanom borila za končno tretje mesto.