15Boštjan Melin00000
16Nino Čep12204
 Skupaj231724467

bel-sob

V nedeljo sta se ponovno pomerili ekipi KD Nona Sobota in KK Sistemorg Beltinci. Beltinčani so se hoteli maščevati za poraz na domačem terenu Sobočanov iz prejšnjega tedna ter nadaljevati niz neporaženosti v beltinški “areni”.

Že v prvi četrtini je bilo videti, da bo tekma zelo izenačena. Po približno štirih minutah igre je ekipa iz Murske Sobote po trojki Ficka, prostem metu Harija in košu Aleša Novaka prišla do manjše prednosti 6 točk (7-13). Beltinčani so uspeli obdržati priključek in po trojki Štiheca in 5 zaporednih točkah Ulage končali prvo četrtino z 21-21.

Drugo četrtino je otvoril Ficko s trojko, ki je bil strelsko dokaj razpoložen. Tudi ta četrtina je bila zelo izenačena. Proti koncu so domači izvajali veliko prostih metov, a so jih slabo realizirali. Z zadetima dvema prostima metoma Vogrinčiča sta se ekipi na daljši odmor odpravili z izidom 37-36 v prid domačim.

Tretjo četrtino so Sobočani dobili s 15-11 in tako odšli v zadnjo četrtino z majhno prednostjo 3 točk (51-48).

V zadnji četrtini je bila motivacija za zmago v obeh ekipah velika. Beltinčani so se približali na eno točko zaostanka, a so Sobočani odgovorili z dvema košema Aleša Novaka in prostim metom Tomaža Novaka ter nabrali prednost 6 točk (58-52). Beltinčani so se hitro vrnili v igro s 6 točkami (Zver, Bojnec, Ulaga) in izid izenačili na 58. Sledili sta izjemno pomembni trojki Ficka in Ulage, ekipa KD None Sobote pa ni znala izkoristiti zadnjega napada. Tako se je redni del igre končal z izidom 61-61 in “El Clasico” se je nadaljeval v napet podaljšek.

V podaljšku je bilo na obeh straneh veliko izgubljenih žog in zapravljenih napadov zaradi utrujenosti igralcev obeh ekip. Razpoloženi Zver (KK Beltinci) je na začetku zadel za 2 točki (63-61) ter kasneje še imel na voljo 2 prosta meta, ki pa ju ni realiziral, a zdelo se je, da imajo Beltinčani več energije in želje za zmago. Izkazalo se je, da so te točke Zvera bile zadnje pri ekipi Beltincev. Po zapravljenih napadih domačinov in taktičnih osebnih napak zaradi zaostanka je KD Nona Sobota po delnem izidu 6-0 prišla do zmage s 67-63.

Tekma se je končala brez zapletov, incidentov in tehničnih ali namernih napak. Bilo je nekaj nestrinjanj s sodniki na obeh straneh, kar pa je na tako pomembnih tekmah pričakovano. Ekipi se bosta spet srečali na zaključnem turnirju, kjer lahko, če ne bo večjih presenečenj, pričakujemo zelo napet finale.