sobota, 7.03.2015 18:00 Pomurska košarkarska liga 2014/15 razigravanje za F4

KK Radenci

Skupaj00000

PŠK Ljutomer

Skupaj00000
Na predpraznično soboto smo imeli v domači areni povratno tekom za uvrstitev na zaključni turnir letošnje PKL. Gostje so prišli v popolni postavi z 12 borci, domačih pa se nas je zbralo 8.
Pred tekmo smo imeli +17 točk prednosti iz prve tekme, kar bi mogoče nekomu dalo misliti, da je dvoboj dobljen in da so se mladi prleki predali… vejška :)
Prvi koš smo sicer dali mi, ampak v četrti minuti smo že zaostajali za 15 točk (5:20). V prvi četrtini smo zgrešili 10 od 13 prostih metov. Ob koncu četrtine vodstvo gostov za 13.
Druga četrtina je bila že bol izenačena, temu primeren pa rezultat 19:17 za domače ampak zaostanek ob polčasu je bil še vedno alarmanten, to je -11.
Na prvi tekmi smo strli odpor lotmeržanov s cono, na tej tekmi pa cona nikakor ni delovala kot bi morala.
Tretja četrtina je prinesla malo več naše zbranosti in učinkovitosti v napadu, prav tako pa tudi dober obrambni skok in rezultat navedenega je bila visoko dobljena tretja četrtina  23:9 in naše vodstvo za tri točke.
V zadnji del smo tako lahko vstopili povsem mirno in smo tako tudi skontrolirali zaključek, vmes vodili že 6 točk, na koncu pa remizirali pri 76 in si prislužili nastop na zaključnem turnirju v MS, kar pa je bil tudi naš cilj v začetku letošnje sezone.