sobota, 14.03.2015 16:00 Pomurska košarkarska liga 2014/15

KK Radenci

Skupaj002900

KK Lindau HTS Lendava

Skupaj00000

V tekmi za tretje mesto sta se med seboj udarili ekipi KK Radenci in KK Lindau. Radenčani so nastopili v nekoliko bolj okrnjeni zasedbi kot v polfinalu, saj se jih je zbralo 9, Lendavčani pa so bili še enkrat v polni zasedbi.

Tekmo sta obe ekipi izenačeno in sta se večkrat izmenjali v vodstvu. V 9 minuti je ekipi Radenec uspel delni izid 7:0, s čimer so si priigrali prednost 4 točk. Rezultat po prvi četrtini je bil 19:16 za KK Radenci.

V drugi četrtini se je slika obrnila in Lendavčani so z agresivno obrambo in dobro igro v napadu uspeli narediti niz 20:3 in Radenčanom pobegnili na 14 točk prednosti. Zadnjih nekaj minut prvega polčasa je bila igra precej izenačena, tako da so igralci KK Lindau na odmor odšli s prednostjo 12 točk. Rezultat je bil 40:28.

S podobno igro kot so igrali v drugi četrtini so Lendavčani začeli tudi drugi polčas in prednost povišali na 17 točk. KK Radenci se niso predali in so s pomočjo delnega izida 7:0 do konca četrtine prednost Zelenih nekoliko zmanjšali na 13 točk, kar jim je še vedno vlivalo upanje, da tekmo do konca spreobrnejo v svojo korist.

KK Lindau so se spet pobrali in zadnjo četrtino začeli silovito in z delnim rezultatom 8:0 hitro razblinili upanje Radenčanov. Ti so se do konca tekme uspeli nekoliko približati Lendavčanom, vendar njihovega zmage niso resneje ogrozili.

Pri KK Lindau je bil s 17. točkami najuspešnejši Tkalec, pri Radenčanih pa je bil, prav tako s 17. točkami najkoristnejši Rajnar.

KK Lindau je na koncu osvojil 3. mesto, KK Radenci pa 4. Obe ekipi sta bili na istih pozicijah tudi po rednem delu.