Tomislav Magdalenič12404
Gorazd Horvatič400210
Sandi Horvatič500010
 Skupaj249241269

V soboto, 21.11.2015 so v radensko areno prišli stari rivali iz Lendave. Naša vojska je štela 8 borcev, gostujoča pa 7. Pri obeh ekipah pa je manjkalo po nekaj ključnih mož.

Tekmo so otvorili gostje s prvo od skupnih 12 trojk!!!! Prva četrtina je potekala izenačeno, rezultat +1 za Lendavo (4 trojke).

V drugi četrtini so nadaljevali z uspešnimi meti za 3, mi pa jih pri tem nikakor nismo znali ustaviti, saj smo bili prepočasni v obrambi in trojke smo dobili iz povsem odprtih šutov. Pri domačih je izstopal Frangež z 12 točkami in nekaj lepimi protinapadi.

V polčasu so dali Lendavčani 39 točk, od tega kar 30 iz meta za 3…!!! Vodstvo ob polčasu za goste 28:39.

V tretjo četrtino smo šli domačini odločeni, da tekmo vseeno dobimo, saj smo ves čas verjeli, da je nasprotnik premagljiv in da smo sposobni priti do preobrata. Padle so prve trice tudi pri domačinih in vse je postalo malo lažje. Boljše smo zaigrali v obrambi, si več pomagali in tretja četrtina se je končala izenačeno 14:14.

Zadnjih 10 minut tekme pa je bilo opaziti večjo angažiranost naše obrambe in s tem posledično padec idej in koncentracije pri gostih. Razigrali so se Rajnar, ki je zadel trojko, svoje pa sta dodala še Jurjovič in Frangež, Gomboc pa je v nizu dosegel 13 točk od skupno 28.

Zadnja minuta je bila zelo dramatična, saj smo najprej povedli, nato pa 10 sekund pred koncem dobili trojko prek rok in gostje so povedli za 2 točki. Vzeli smo timeout in tako zadnji napad začeli v napadalni polovici in sledil je prekršek nad Gombocem, ki je (hladno kot špricer) zadel oba prosta meta in sledili so podaljški.

V podaljšku ni bilo dvoma o zmagovalcu, saj smo bili veliko bolj zbrani kot Lendavčani, katerim je izkoristek meta za 3 zelo padel, vse odbite žoge pa smo domači z lahkoto pobirali. Rezultat podaljška 10:4 in prva letošnja zmaga je “pod streho”.

Čestitke borbenim in zelo razpoloženim Lendavčanom, ki bi si zmago prav tako zaslužili, daj so večji del tekme le-to kontrolirali.

Za letos smo končali domače tekme, naslednji krog gremo gostovat k novincem v ligi, ekipi KK Bistrica Tropicano.