17Borut Miklavec10002
20Uroš Števančec00000
 Skupaj281326372

bis-sob

V soboto je bilo na sporedu srečanje med prvouvrščenim ter zadnjeuvrščenim moštvom v ligi PKL. Dogajanje pred tekmo je pokazalo, da nas dva visoka poraza proti ekipi iz Beltincev nista zlomila, le še dodatno motivirala.

Obe moštvi sta se zbrali v precejšnjem številu, na domači strani se je zbralo 12 igralcev, pri gostih pa 10 igralcev.

Prvo četrtino so bolje začeli gosti, ter že v prvi minuti vodili s rezultatom 0:7. Po zadeti trojki Balažeka smo se uspeli približati na -4 (9:13). Končni rezultat prve četrtine, ki so jo gostje dobili z 10 točkami razlike, je z dvema zadetima trojkama postavil Ficko.

V drugi četrtini so gostje uspeli še nekoliko povečati vodstvo, tako da se je polčas končal z 16 točkami razlike v korist ekipe KD Nona Sobota (30:46).

V drugi polčas smo stopili izjemno motivirani, da razliko vsaj nekoliko zmanjšamo, kar nam je tudi uspelo. V tretji četrtini je Balažic dosegel 8 točk in tako smo uspeli rezultat zmanjšati na -10. Obetala se nam je zanimiva zadnja četrtina.

Zadnjo četrtino je s trojko odprl Blaž Laci, ki je nato dosegel še 2 točki in tako rezultat zmanjšal na -5 (51:56). Na sredi zadnje četrtine smo se uspeli približati na samo 3 točke zaostanka, za kaj več pa nam je zmanjkalo tako sreče kot tudi »znanja«. Rezultat zadnje četrtine je bil 16:16, tekma se je končala s +10 za Sobočance (62:72).

Najboljši strelec pri domačih je bil Dejan Balažic, ki je bil s 22 točkami hkrati tudi najboljši strelec tekme. Pri gostih se je strelsko najbolj izkazal Aleš Novak, ki je dosegel 20 točk.

Čestitke gostom za zasluženo zmago, saj so skozi celotno srečanje kontrolirali le-to.