14Domen Štihec33309
15Tomaž Bojnec21116
 Skupaj45101812112

bis-bel wide

To soboto je bila odigrana zaostala tekma prvega dela sezone. Na domačem terenu smo gostili ekipo KK Sistemorg Beltinci.

Po zadnji odigrani tekmi in nesrečnem porazu proti ekipi PŠK Ljutomer se je naša samozavest dvignila, saj smo bili zelo blizu prvi zmagi sezone. To samozavest ter motiviranost smo želeli prenesti tudi na tekmo z Beltinci, vendar je že dogajanje pred samo tekmo pokazalo večjo motiviranost gostov, kar se je kasneje izkazalo tudi v sami igri.

Prve tri točke na tekmi je dosegel Blaž Ulaga. Hitro se je pokazalo, da so gostje bolj uigrani kot domačini. Na sredi prve četrtine je semafor kazal 1:12 v prid gostov. Agresivna obramba gostov nam je povzročala veliko težav. Izgubili smo veliko število žog iz katerih so gostje dosegali lahke koše. Prva četrtina se je končala z rezultatom 8:22.

V napadu nam igra nikakor ni stekla, kar so gostje s pridom izkoriščali ter do polčasa razliko povečali že na 31 točk.

V tretji četrtini so gostje nadaljevali z agresivno igro tako v napadu kot tudi v obrambi. Samozavest naše ekipe je iz četrtine v četrtino padala, opazila se je tudi odsotnost nekaterih igralcev. V nadaljevanju so na domači strani priložnost dobili igralci, ki so v dosedanjem poteku sezone igrali malo manj.

V zadnji četrtini so gostje dosegli kar 40 točk ter na koncu tekmo končali s 112 točkami. Velja omeniti, da so Beltinci na tekmi zadeli 12 trojk.

Pri gostih sta bila najbolj razpoložena Zver Leon, ki je dosegel 30 točk ter Tadej Ratnik, ki je tekmo končal s 23 točkami. Na domači strani je bil najbolj razpoložen Blaž Laci, ki je dosegel 13 točk.

S to tekmo smo končali ligo PKL za koledarsko leto 2015. Prvih pet tekem smo, pričakovano(?), končali s petimi porazi, vendar obljubljamo da se bomo v drugem delu sezone dostojno borili z vsemi nasprotniki ter iskali priložnosti za zmago.

Ekipa KK Bistrica Tropicano vam želi vesel božič in srečno novo leto, ter čim več športnih uspehov v letu 2016.