Toni Rajnar935122
Jure Jurjovič00300
 Skupaj23416555

sob-rad

Za Sobočane je ta nedelja bila nekaj novega v 8-ih sezonah nastopanja. Prvič pod spremenjenim imenom kluba in mislim, da sploh prvič, da je prišlo na tekmo preveč igralcev pripravljenih za tekmo. V domači slačilnici se je pred tekmo “nagnetlo” 13 igralcev, kar je pomenilo da bo eden žal primoran ostati v “civilki”. Na nasprotni klopi pa se je zbralo vsega 6 igralcev oz. bojenikov Radenec.

Prvi so povedli Radenčani z 2-0, kar je bilo tudi edino vodstvo gostov na današnji tekmi. Glede na številčno prednost na klopi smo domačini želeli vsiliti hiter tempo igre, kar pa nam v začetku ravno ni najbolje uspevalo. Kljub temu smo nekako držali razliko okrog 5 točk prednosti… Zaključek četrtine smo vseeno odigrali malenkost bolj agresivno in le to zaključili z +9 (27-18).

Ker smo si dejansko lahko privoščili konstantno rotacijo igralcev smo v drugi četrtini malce osvežili ekipo in že v drugi četrtini je zaigralo vseh 12 igralcev domače ekipe. Dokaj izenačena druga četrtina je še napovedovala morebiten napet drugi polčas. saj razlika ni bila pretirano visoka (39-27), na drugi strani pa sta vseeno bila Gomboc in Lopert strelsko nerazpoložena v prvem polčasu, kar bi se znalo spremeniti v drugem polčasu.

Drugi polčas se je začel z trojko Loperta. Nato pa je bekovski par Šiftar-Čep v dveh minutah zabil 11 točk (Čep 7, Šiftar 4) in naredila delni izid 11-3, nakar je razlika narasla na 17 točk razlike. Tretjo četrtino pa je “v stilu” zaključil Aleš Novak in v zadnjih dveh minutah dosegel 11 točk (3 trojke). Pri gostih sta v tretji četrtini strelsko izstopala Miholič in Lopert s po 6 točkami. Rezultat po treh četrtinah 66-41.

Zadnja četrtina je bila več ali manj le formalnost. Nekaj borbenosti in “petelinjenja” pa se bilo še možno čutiti, čeprav sta obe ekipi več ali manj le čakali konec srečanja. Končni rezultat 81-55!

Zaključek tekme je minil v prijateljskem duhu pred dvorano. Za večino ekip je 5.krog PKL zadnje dejanje v 2015, nas pa čaka še dvoboj v pokalu Spalding PARKL naslednjo nedeljo v Mariboru, ko bomo ob 18h v Domu Športa (Lent) odigrali še zadnje srečanje v letu 2015! Obema ostalima predstavnikoma PKLja (Ljutomer in Beltinci) v pokalu PARKL želimo veliko uspeha in da bomo skupaj uspešno zastopali našo PKL “družino” naslednji vikend v Mariboru.
Ekipa KD Nona Sobota vsem udeležencem PKL želimo vesele Božične praznike in Srečno Novo leto.