sobota, 14.03.2015 12:00 Pomurska košarkarska liga 2014/15

KD NONA Sobota

Skupaj00000

KK Radenci

Skupaj00000

Na prvi tekmi polfinala PKL sta se ob 12.00 v športni dvorani OŠ 3 v Murski Soboti pomerili prvi nosilci KD Sobota in KK Radenci. Pomembni tekmi primerno sta se obe klopi napolnili skoraj do konca, zbralo se je po 11 igralcev. Na tribunah pa je bilo okoli 50 gledalcev.

Tekmo so bolje začeli favorizirani domačini, ki so takoj povedli s 6:0. V nadaljevanju četrtine sta obe  ekipi dosegali koše tako da se je prednost ves čas gibala okoli šestih točk. Ob koncu pa so Radenčani stopili na plin in dosegli 3 trojke tako, da je prednost domačinov po prvi četrtini znašala 2 točki.

Dobro igro iz prve četrtine so gostje prenesli tudi v drugo in povedli z 21:17, nakar je sledil silovit pritisk Sobočancov, ki so do polčasa naredili delni izid 16:6 in na odmor odšli s prednostjo 6. točk. Rezultat polčasa je bil 33:27.

Tretja četrtina je bila četrtina delnih rezultatov. Začeli so domačini, ki so začeli s 6 zaporednimi točkami in povedli z 39:27. Sledil je odgovor gostov, ki so dosegli 10 zaporednih točk in se približali na vsega 2 točki zaostanka, a za kaj več niso imeli moči, saj so igralci KD Sobota, na krilih Novak Aleša, ki je v tem delu igre dosegel 16 točk, tretjo četrtino končali z delnim izidom 14:2. Tako je semafor pred zadnjo četrtino kazal 53:39.

Sobočanci so zadnjo četrtino odprli s 3 trojkami in hitro rešili vse dvome o potniku v finale. Obe ekipi sta tako spočili svoje nosilce, saj obe ekipi čaka še po ena tekma. KK Radenci se bodo bo 16.00 pomerili v tekmi za tretje mesto, KD Sobota pa ob 19.00 v velikem finalu.

Pri domačih je bil nezaustavljiv Novak Aleš, ki je dosegel 31 točk, pri Radenčanih pa je voz, z 22 točkami, vlekel zimzeleni Gomboc Miran.