Gorazd Horvatič368113
Beno Gönc21227
 Skupaj191119756

SOB-LEN

Tako kot sezono 2015/2016 katero smo odprli v Lendavi, smo leto 2016 “začeli” z Lendavčani na domačem parketu. Novostim iz konca leta 2015 se je pridružila nova garnitura dresov, tokrat v modri barvi. Ker je bil napovedan tudi zaključek KD Nona Sobota je prišlo na tekmo spet (letos že drugič) preveč igralcev. Tokrat kar 14 in dva sta morala “obsedet” na tribuni. Števančec ima težave s poškodbo zato je on “odpadel” kot prvi, kot drugi pa je po dogovoru v ekipi odpadel Novak Aleš. Lendavčani so prišli na tekmo s sedmimi igralci….

Tekmo smo bolje odprli Sobočani, vendar so po 5ih minutah prve četrtine povedli tudi Lendavčani… to vodstvo so z lahkoto držali do polčasa. Sobočani nekako nismo našli odgovora na lendavsko consko postavitev, naša obramba pa je tudi kar precej škripala, kar so igralci Lendave vedeli izkoristiti. Lendavčani so prvo četrtino zaključili z vodstvom za pet točk… rezultat po prvi četrtini 11-16

Drugo četrtino smo Sobočani želeli a ni šlo. Verjetno vpliv opazovanja novih dresov ali ne vem česa. V glavnem igra je bila mlačna tako v obrambi kot v napadu. Po trojki Ficka (v stilu Dražena Petroviča iz finala OI proti Dream Teamu) so se prebudili tudi soboški Gringosi, kateri so z občasnim navijanjem lepo poživeli samo tekmo in nas s tem “dvignili”. Na polčas smo odšli z minusom osmih točk (31-39).

Za drugi polčas smo se zmenili, da je “zajebancije” konec (čeprav so tudi prej poizkušali igrati maksimalno a ni šlo) in da pritisnemo na Lendavčane z vso silo. Lendavčani so fizično malce padli, mi smo zaradi velikega števila igralcev lahko držali visok ritem v igri in to smo na koncu tudi uspeli. Četrtina je bila povsem v naši domeni. Četrtino smo dobili z dvajsetimi točkami razlike in prevzeli vodstvo. Rezultat po treh četrtinah 60-48.

Zadnjo četrtino smo začeli tako kot smo jo končali in prednost brez težav držali oz. še rahlo povečevali. Najvišja je bila 22 (72-50) v 6.minuti zadnje četrtine. Končni rezultat je bil 74-56.

2016 smo Sobočani torej začeli z zmago. Čestitke Lendavi za borbeno tekmo. Druženje po tekmi je bilo prijetno, za naše gledalce smo v avli dvorane pripravili tudi malo pogostitev. Zahvaljujemo se vsem gledalcem in tudi navijačem soboškim Black Gringosom za vzorno in glasno navijanje med tekmo.

Naslednji teden odhajamo v Črenšovce na tekmo k zadnjeuvrščeni Bistrici. Seveda upamo na zmago.