12Erik Vučko31207
14Marko Sečkar00000
20Bojan Balažek40119
 Skupaj14616236

Po uspešnem prvem kolu in zmagi na gostovanju v Lendavi je tudi za KD Sobota prišla težko pričakovana prva domača tekma v novi sezoni proti novincem v ligi iz Bistrice. Pred tekmo so nam ob pogledu na motivirane nasprotnike, tudi naše misli uhajale na naš začetek, v leto 2008, vendar le za kratek čas.

Prvi koš na tekmi in prvi koš za KK Bistrico je dal Balažic. Nekdanji igralec Radenske Creativ in Lendave, ki je nedvomno prvo ime svoje ekipe. Prva četrtina je bila na nek način tipanje terena. Sobočani smo vseskozi počasi povečevali prednost in se na koncu prve četrtine zaustavili pri +7.

Drugo četrtino smo domačini odprli bolje in hitro povedli s +11, vendar se nam je nato zgodil “mrk” ko smo do konca četrtine res igrali slabo ter  brez neke energije v napadu. Gostje so to več ali manj pridno izkoriščali in postopoma zniževali razliko. V zadnji minuti je njihov zaostanek znašal le še -2, vendar je Ficko s trojko ob koncu polčasa poskrbel, da je razlika znašala vsaj 5 točk za domačine.

V polčasu smo se odločili za spremembo igre v obrambi, kar se je kasneje izkazalo kot odločilna sprememba. V tretji četrtini smo prikazali igro kakršno se pričakuje vseh 40 minut. Obramba je “štimala”, tudi v napadu smo se razživeli. Tako se je tretja četrtina končala z +18 za KD Sobota in skupnih +23 po tridesetih minutah igre.

Tako je tudi bila zadnja četrtina več ali manj formalnost. Dobra igra pod obema obročema se je obrestovala in razlika se je počasi še povečevala. Končni rezultat tekme 67:36 (15:8, 11:13, 25:7, 16:8) pa je z zadeto trojko v zadnji minuti postavil še en debitant v PKL, Uroš Števančec.

Bistričani so se izkazali kot čvrsta in borbena ekipa. Čestitke fantom za odigrano tekmo. Celotna ekipa KD Sobote pa želi ekipi Bistrice uspešno nadaljevanje debitantske sezone v Pomurski košarkarski ligi.