8Blaž Laci524113
12Erik Vučko15807
17Andrej Prša40019
 Skupaj21714756

Po štirih zaporednih gostovanjih smo tudi mi dočakali prvo domačo tekmo v letu 2019 pa čeprav je šlo za zadnjo tekmo rednega dela letošnje sezone. Edino odprto vprašanje pred tekmo je bilo le še kdo bo zasedel končno tretje mesto – Bistričani, ki so potrebovali zmago ali Lendavčani.

Domači smo se, kot je letos v navadi, zbrali v polni zasedbi, medtem ko so gostje iz Bistrice na tekmo prišli le s šestimi igralci, kjer so manjkali nekateri ključni igralci. Pri domačih se je po poškodbi kolena vrnil Kosi, še vedno pa ni nastopil poškodovani Copot A.

Glede na zasedbo na obeh straneh smo bili domačini favoriti za zmago in tako smo tudi začeli tekmo – 6:0. Prednost je kmalu narasla na dvomestno število. Voz domačih sta v prvem delu tekme vlekla prva strelca naše ekipe, Copot J. z 9. in Nemec s 7. točkami. Rezultat je na koncu četrtine kazal 24:14.

Gostje so se v prvi polovici druge četrtine še nudili dober odpor, tako da se je razlika gibala okoli 10. točk. V zadnjem delu prvega polčasa pa se je začela poznati kratka klop gostov in domači smo v zadnjih dveh minutah z delnim izidom 11:2 pobegnili na 18 točk prednosti – 46:28. Omeniti velja, da se je v drugi četrtini pri domačih med strelce vpisalo kar 8 igralcev!

Podobna igra se je nadaljevala tudi v drugem polčasu. Gostje so le stežka dohajali tempu domačih, ki so z dolgo klopjo neprestano rotirali igralce in tako ohranjali hitro igro. Prednost pred zadnjo četrtino je tako znašala že 28 točk. Tekma je bila odločena in to se je poznalo tudi na igri obeh ekip, ki je na trenutke spominjala na veteransko rekreacijo po prvi pavzi, ko se več nobenemu ne da. Po dolgih desetih minutah je bilo tekme konec. Omeniti velja Bota, ki je tokrat pričakovani dobri igri v obrambi dodal še 12 točk. Ljutomerčani smo dosegli najvišjo zmago v tej sezoni – 92:56 – in tako potrdili 2. mesto na lestvici in s tem neposredno uvrstitev na zaključni turnir.

Pri domačih sta največ točk dosegla Jernej Copot (18) in Matej Nemec (17) pri gostih pa sta po 14 točk dosegla Alen Gonza in Blaž Laci.

Tako redni del je končan. Drugo mesto in neposredna uvrstitev na final4 nam tako prinašata skoraj mesec in pol tekmovalne pavze. Poleg treningov bomo poskušali odigrati tudi kakšno prijateljsko tekmo in tako ohraniti tekmovalno formo, ter poskušali presenetiti na zaključnem turnirju v Ljutomeru.