11Jernej Copot879124
13Matjaž Bogša30006
14Andrej Copot00000
 Skupaj221216258

V predzadnjem krogu rednega dela je bil spet na vrsti lotmerški derbi. Na prvem derbiju v letošnji sezoni so po odlični igri A. Copota (35 točk) s tremi točkami razlike zmagali izkušenejši košarkarji KD Ljutomera. Toda tokrat smo bili košarkarji KK Ljutomera tisti, ki smo bili v ritmu, saj smo le pred nekaj dnevi z visoko razliko odpravili prvouvrščene Beltince, medtem ko pa so naši nasprotniki na zadnjih dveh tekmah zabeležili dva poraza.

Na tribunah se je zbralo lepo število ljudi (okoli 50), med njimi tudi številni otroci iz našega podmladka in njihovi starši. Klopi obeh ekip sta bili derbiju primerno polni.

Tekmo so bolje odprli “gostje” in povedli s 6:0, “domači” pa smo na prve točke morali počakati vse do 4. minute. Nato se nam je nekoliko bolj odprlo in povedli smo za točko. Četrtina je potekala zelo izenačeno, z agresivno obrambo in ne preveč uspešnimi napadi obeh ekip, zato je tudi rezultat ostal nizek (11:12). Pri gostih je zaradi poškodbe obsedel prvi strelec Andrej Copot, pri domačih pa Topolnik. Podobno se je nadaljevala tudi druga četrtina, nakar je KD Ljutomer po nekaj uspešnih akcijah Jerneja Copota povedel za 6 in podobno prednost držal vse do zadnjih minut prvega polčasa, ko smo se košarkarji KK Ljutomera po zaslugi Žibrata in Rudolfa vrnili v vodstvo ter na odmor odšli z dvema točkama prednosti.

V drugi polčas smo domači vstopili z agresivno obrambo ter delno zaustavili pri gostih najnevarnejšega J. Copota, hkrati pa nam v napadu ni zmanjkalo idej in smo uspešno dosegali koše. Do konca četrtine smo si priigrali prednost 7 točk, kar je pomenilo trd boj za zmago v zadnjih 10 minutah.

KD Ljutomer se ni predal in z delnim izidom 8:0 ob naši suši v napadu so se nam približali na točko razlike. Po nekaj uspešnih akcijah smo znova povedli za 7 ter s takšno razliko vodili tudi 2 minuti pred koncem srečanja. Po košu z osebno napako Štrakla in trojko J. Copota so se gostje v zadnji minuti približali na le točko zaostanka. Kljub 4 zaporednim skokom v napadu nismo uspeli zadeti in zadnji napad je pripadel KD Ljutomeru, ki pa so prav tako zgrešili in tako smo vpisali zmago še proti drugouvrščenemu moštvu.

Zahvaljujemo se publiki za podporo in nasprotnikom čestitamo za dobro tekmo ter jim želimo veliko sreče v zadnjem krogu, sami pa se odpravljamo v Mursko Soboto po zadnjo zmago in 5. mesto po rednem delu!