8Simon Cör10202
11Tadej Ratnik20004
15Tomaž Bojnec11203
 Skupaj221119257

Tekmo proti vodilnemu moštvu lige smo košarkarji KK Ljutomera odigrali sredi tedna, presenetljivo je vsem nam študentom kljub izpitnemu obdobju termin ustrezal in smo se zbrali v polni postavi. Gostje so pogrešali nekaj nižjih košarkarjev, a njihova centrska linija, ki nam ponavadi povzroča največ težav, je bila popolna.

Ljutomerčani smo od prve minute pokrivali nasprotnike po celotnem igrišču, saj smo lahko izkoristili polno klop in z rotacijami držali visok tempo igre. Vse do zadnjih minut prvega dela igre je bil rezultat dokaj izenačen, nato pa smo z nekaj protinapadi povedli za 7 točk.

Drugo četrtino smo začeli z nekaj zadetimi meti in razliko vztrajno povečevali. Pri gostih je 12 od 14 točk v tej četrtini prispeval prvi strelec lige Novak, toda domači smo predvsem po zaslugi obrambe in prevlade v skoku s hitrim prenosom žoge v napad ter v 5. minuti povišali razliko na kar 15 točk. Beltinčani so postavili consko obrambo, proti kateri se najprej nismo znašli, toda k sreči jim napad ni stekel, kot bi moral in smo na polčas odšli s 7 točkami prednosti.

V drugem polčasu so Beltinčani nadaljevali s consko obrambo in se po nekaj minutah povsem približali (40:37), toda tudi z nekaj sreče smo Prleki uspeli obdržati prednost ter po sedmih zaporednih točkah Sagaja znova povedli za 15. Vedeli smo, da moramo četrto četrtino le še mirno pripeljati do konca, da dosežemo presenečenje. V začetku zadnje četrtine smo zadeli tri trojke, ki so nas pripeljale do neulovljive prednosti 20 točk. V zaključku srečanja sta se med strelce vpisala tudi Žibrat in Jakelj, ki sta igrala manj, kar je bil le en razlog več za veselje domače ekipe.

Domači smo tako zabeležili svojo prvo zmago v letošnji sezoni in dokazali, da se nas ne sme podcenjevati.