Damjan Žilavec724016
Tomaž Bodanec00000
Filip Čontala20204
 Skupaj251120364

V petek, 7.12.2018 smo košarkarji KK Ljutomera gostili novo ekipo iz Murske Sobote, s katerimi smo se sicer že pomerili na prijateljski tekmi pred začetkom sezone, a so bili tokrat v povsem drugačni zasedbi, zbralo se jih je kar 11, na domači klopi pa nas je bilo 8.

V tekmo smo vstopili medlo, brez prave želje in agresivnosti v obrambi, kar so gostje znali kaznovati in z delnim izidom 14:0 hitro prišli do visoke prednosti. Proti koncu četrtine smo domači kljub vsemu zaigrali bolje. Z enakim tempom smo nadaljevali tudi v drugi četrtini ter v četrti minuti izenačili na 23:23. Preostanek prvega polčasa je bil zelo izenačen, s koši na obeh straneh. Od Sobočancev sta nam največ preglavic povzročala Žilavec (8) in U. Pavel (12 točk), medtem ko je bil v naši ekipi edini razigran Preglej (10 točk). Gostje so odšli na odmor s tremi točkami prednosti in dišalo je po napeti tekmi.

V drugi polčas so spet bolje vstopili gostje, domači pa še vedno nismo našli pravega ritma v napadu. Prednost Sobočancev se je vso tretjo četrtino gibala okoli 10 točk, bili so razigrani v napadu, v obrambi pa jim je šlo na roko veliko število zapravljenih napadov in zgrešenih metov domače ekipe. V zadnjo četrtino smo vstopili odločeni, da popravimo napake, toda utrujenost je naredila svoje in nismo se uspeli približati na več kot 4 točke razlike. Končni rezultat je bil 64:57 v korist gostov.

To je bila zadnja tekma v letošnjem koledarskem letu za obe ekipi. Čestitamo ŠD Murska Sobota za zaluženo zmago ter želimo vsem PKL navdušencem lepe praznike!