Aleš Preglej22606
Patrik Topolnik30017
Lan Horvat Kovač528113
 Skupaj241024563

Četrti krog Radenska Naturelle PKL in še četrta domača tekma za ekipo KD Ljutomer, tokrat proti mestnim rivalom KK Ljutomer. Časi ko smo bili mi mladi Ljutomerčani so mimo saj smo s prihodom nove ljutomerske ekipe postali tisti starejši, zato je tudi vloga favorita pred tekmo pripadala nam. Derbiju primerno sta bili obe klopi lepo popolnjeni pa tudi gledalcev se je nabralo več kot po navadi, okoli 30.

Zaradi poškodbe našega prvega strelca Jerneja Copota je tokrat priložnost v prvi peterki dobil Matjaž Bogša. Že sam začetek tekme je dal vedeti, da bo to še eno težko in trdo srečanje za obe ekipi. Tekmo smo s prvim košem bolje začeli domači, kmalu zatem pa so prve točke na tekmi dosegli tudi »gostje«. Agresivna obrambna igra mladih Ljutomerčanov je botrovala k temu, da v napadu spet nismo našli pravega ritma. Po drugem košu v tretji minuti tekme je sledil popoln mrk v napadu, saj kar šest minut nismo uspeli doseči točke. Na srečo tudi »gostje« niso bili razpoloženi in na prvi odmor odšli s prednostjo štirih točk – 11:7.

Druga četrtina se je začela precej izenačen os koši na obeh straneh. Nato smo domači nekoliko dvignili tempo v napadu in obrambi in v zadnjih sedmih minutah polčasa gostom dovolili le še 3 točke, sami pa smo jih v tem času dosegli 17 s čimer smo si priigrali lepo prednost pred nadaljevanjem tekme – 29:18. V tem delu se je pri domačih razigral Andrej Copot (12 točk).

V drugem polčasu je sledil mrtvi tek obeh ekip. Točke so izmenično padale na obeh straneh, prav tako pa so se na obeh straneh kot za stavo grešili prosti meti. Naša prednost se je ves čas gibala okoli 10 točk. Po treh četrtinah je tako semafor kazal rezultat 45:37 v našo korist. Vse je bilo še odprto!

Izenačena igra se je nadaljevala vse tja do četrte minute zadnje četrtine (53:45), nato pa so mladi Prleki, s Horvat Kovačem na čelu, stopili na plin in z delnim izidom 9:0 našo prednost izničili in štiri minute pred koncem prvič na tekmi tudi povedli. Po logični minuti odmora se je pri domačih ponovno prebudil Andrej Copot in tekma je bila minuto pred koncem povsem izenačena – 63:63. Domači smo imeli žogo v napadu, ki se je iztekal zato nam ni preostalo drugega kot da vržemo proti košu iz neizdelanega položaja. S pomočjo table je žoga po metu Copota nekako našla pot v koš in 15 sekund pred koncem tekme smo povedli za tri – 66:63. Gostje so po minuti odmora imeli napad za izenačenje vendar so na našo srečo zgrešili in tekma je bila odločena. Končni rezultat je bil 68:63 za KD Ljutomer.

Pri domačih je bil najbolj razpoložen Andrej Copot s 35. točkami, pri gostih pa sta po 13. točk dosegla Lan Horvat Kovač in Tomaž Sagaj.

To je bila naša tretja zmaga v tej sezoni s čimer smo utrdili trenutno drugo mesto na lestvici. Naslednji vikend nas čaka letošnje prvo gostovanje pri vedno neugodni Bistrici. Ker pa je iz strani KD Ljutomer to naše zadnje poročilo v tem letu vam vsem želimo vesel praznični december!