Damjan Žilavec5816119
Dejan Žižek01201
Filip Čontala21105
 Skupaj121128237

To soboto smo igralci KD Ljutomer odigrali tretjo tekmo te sezone in še tretjo domačo tekmo. Nasprotniki so bili tokrat novinci v PKL ŠD Murska Sobota, s katerimi smo se pomerili že na prijateljski tekmi pred sezono. Na domači klopi se nas je zbralo 11 igralcev, pri gostih pa 9.

Tekmo so s trojko Žilavca odprli gostje vendar smo tudi domači kmalu zatem dosegli prve točke. Tekma je bila do sredine prve četrtine izenačena nato pa je Jernej Copot prestavil v višjo prestavo in z osmimi zaporednimi točkami domačim priigral nekaj prednosti, ki smo jo uspešno držali do konca četrtine, ki se je končala z rezultatom 16:9.

V drugi četrtini smo Ljutomerčani še naprej igrali agresivno v obrambi in počasi svojo prednost večali. Gostje v napadu nikakor niso našli pravega ritma. Zgrešili so precej prostih metov kot tudi nekaj odprtih metov znotraj rakete. Tudi naša predstava v napadu ni bila bleščeča smo pa vendarle uspeli še nekoliko povečati našo prednost in na odmor odšli s prednostjo 18. točk – 33:15.

V drugem polčasu so se gostje prebudili in zaigrali boljše ter bili precej bolj nevarni v napadu in se počasi začeli približevati. Naša igra je bila v obrambi še zadovoljiva, v napadu pa smo bili povsem zanič, saj smo v celotni četrtini zmogli le 7 točk. Gostje so tako do konca tretje četrtine našo prednost stopili na dvanajst točk – 40:28.

Tekma je bila še daleč od odločene. Zadnja četrtina se je začela zelo izenačeno s koši na obeh straneh. Pet minut pred koncem tekme je tako naša prednost še vedno znašala 13 točk in Sobočani so še upali na preobrat. Nato pa smo stopili na plin in z devetimi zaporednimi točkami pobegnili na varno razliko in tekmo varno pripeljali do konca. Končni rezultat je bil 58:37.

Kot je razvidno iz rezultata ni šlo za kvalitetno tekmo vendar pridejo tudi takšne tekme in na koncu je pomembno, da smo izvlekli zmago, s katero ohranjamo drugo mesto na prvenstveni lestvici. Najzaslužnejši za našo zmago je bil Jernej Copot, ki je dosegel 15 točk pri gostih pa je bil edini razpoložen Damjan Žilavec z 19. točkami.

Naslednji teden nas čaka še četrta domača tekma zapored, ki pa bo imela še dodaten naboj saj se bomo pomerili proti mestnim tekmecem KK Ljutomer. Vabljeni v petek 30. novembra ob 20:30 v ŠIC Ljutomer!