Jure Rudolf00200
Aleš Preglej902119
Lan Horvat Kovač10202
 Skupaj24412355

Košarkarji iz Beltinec smo svojo prvo domačo tekmo v novi sezoni 2018/2019 odigrali proti mlajši ekipi iz Ljutomera v beltinški “žuti” areni ob nekoliko drugačnem terminu kot dosedaj (ponavadi smo igrali ob sobotah). Tekma se je odvila v petek, 23.11.2018 ob 20.30 uri, pri domačih je manjkala standardna “deseterica”, pri gostih pa smo pogrešali predvsem “Kobeja”.  Košarkaši iz Beltinec smo tekmo začeli zelo prepričljivo in že v prvih minutah prevzeli pobudo na igrišču. V prvi četrtini smo z razdalje za 3 točke zadeli kar 5 krat in si do konca četrtine priigrali prednost 17 -ih točk, hkrati pa igrali tudi zelo zavzeto v obrambi (rezultat prve četrtine je bil temu primeren (26:9). Gostje so v drugi četrtini nekoliko vzpostavili ravnotežje, ekipi sta se izmenjavali pri doseganju košev, vseeno pa je razlika ostala enaka (42:25). V tretji četrtini se je razlika nekoliko povečala, (61:38), pri čemer smo domačini nadaljevali z raznovrstno igro (meti za tri točke, igro pod koš, kontre,…), gostje pa so poizkušali izničiti razliko predvsem z agresivno igro in “presingom” po celem igrišču. Tudi v zadnji četrtini se je “sproščena” tekma nadaljevala, domačini pa smo na koncu slavili z rezultatom 81:55 ter zabeležili tretjo zaporedno zmago v Pomurski košarkarski ligi. Najbolj uspešna igralca sta bila Zver s 24 točkami  ter Bojnec z 20 točkami, pri gostih pa je največ točk zabeležil Preglej (19), uspešno pa sta mu sledila še Šmauc (12) ter Gošnjak (10). V nekoliko drugačni vlogi (trener), se je pri domačih pojavil Aleš Novak, ki je tako uspešno opravil z prvo preizkušnjo (Andrej Kumin, KK Beltinci).