Jure Rudolf21405
Aleš Preglej02202
Patrik Topolnik23407
 Skupaj23915261

V 2. krogu prvenstva v Pomurski košarkarski ligi smo se v športni dvorani Dvojezične srednje šole Lendava pomerili z ekipo KK Ljutomer.

Domačini smo igrali prvo domačo tekmo v letošnji sezoni in se nas je tokrat zbralo 11, gostujočih pa 10.

Tekma se je za domačine začela zelo odločno in zbrano, na krilih Roberta Novaka in Dušana Frančiča, ki sta v prvi četrtini zbrala 23 od 24 točk; prvo četrtino smo zaključili s prednostjo 13 točk.

Drugo četrtino smo začeli še bolj odločno, se trudili v obrambi in odšli na zaslužen odmor z veliko prednostjo 26 točk (47:21).

Ekipa KK Ljutomer je 3. četrtino igrala zelo agresivno. Čeprav je bilo domačih 11, smo igrali brez prvega organizatorja igre, kar je nasprotna ekipa pridno izkoriščala ter s “presingom”, hitro igro po celotnem igrišču, zmanjševala prednost. Na koncu 3. četrtine je bilo 18 točk razlike (62:44).

V zadnji četrtini so člani KK Ljutomer z enakim tempom nadaljevali, domači smo izgubljali veliko žog, grešili v napadu, bili premalo zbrani, ter dovolili, da so se nam kljub veliki razliki ob koncu druge četrtine, 3 minute pred koncem, približali na samo 8 točk razlike.

Sledil je “time out”, po katerem smo zbrano, brez “lahkih” prejetih košev, pripeljali tekmo do konca. Ponovno sta glavno vlogo odigrala naš center Dušan Frančič in organizator igre Robert Novak, seveda ob sodelovanju celotne ekipe.

Na koncu smo se zasluženo veselili naše prve zmage v letošnji sezoni ter dokazali, da lahko dobro igramo v polni sestavi ekipe.

Čestitke gostom za borbeno tekmo ter sodnikom in pomožnim sodnikom za dobro opravljeno delo. Opravičujemo se za težave s semaforjem (24 sekund ni delovalo).

Fotografije so na voljo na tej povezavi.