9Jernej Ferčak10202
12Niko Regvat00000
15Tomaž Bojnec10002
 Skupaj361329085

V soboto, 17. 11. 2018, ob 15:30 je bila v ŠIC Ljutomer na vrsti tekma drugega kroga letošnje sezone Radenske Naturelle pomurske košarkarske lige.  Srečali smo se s starimi znanci PKL KK Sistemorg Beltinci. Na domači strani se nas je zbralo 8 igralcev, pri gostih pa 7.

DSC06814

Čeprav so gostje veljali za favorite, pa smo domači bili odločeni, da gremo borbeno v tekmo z upanjem na zmago. Tako se je tudi zgodilo. Do sredine 1. četrtine je bila tekma izenačena, nato pa smo igralci KD Ljutomer z dobro obrambo in hitro tranzicijsko igro uspeli prevzeti pobudo in četrtina se je končala z rezultatom 22:15 v našo korist.

V drugi četrtini pa je pri ekipi iz Beltincev v igro vstopil Aleš Novak, ki je že v prvem prodoru nakazal, da nam bo povzročal veliko težav v nadaljevanju. Kljub temu se domači nismo predali in smo še naprej s hitro igro pridno polnili koš gostov, tako smo dosegli tudi najvišjo prednost in semafor je kazal 37:28 v našo korist. V nadaljevanju pa nikakor nismo našli odgovora na navezo Novak-Zver, tako da so nas do konca četrtine gostje dohiteli in celo prehiteli. Ob polčasu je bilo 40:39 za goste.

V drugi polčas smo domači krenili odločno in dosegli 8 zaporednih točk. Sledil je odgovor gostov, ki so se taktično spet zanašali na navezo Novak-Zver in tako le potrjevali svojo dominanco pod košem. Domači pa smo si ob neuspešnem pokrivanju gostujočih centrov začeli nabirati osebne napake. Rezultat je po tej četrtini bil 56:56, kar je nakazovalo na napeto zadnjo četrtino.

DSC06813

V zadnji četrtini so se igralci Beltincev spet zanašali na že preizkušeno formulo doseganja košev v raketi in prevzeli vodstvo. Za nas pa sta bila v tem delu dodana vrednost v ekipi novinca (Granfola in Bot) in tako smo še nekako držali priključek z gosti. V sami končnici tekme smo poizkušali iskati svojo priložnost z osebnimi napakami in igralce Beltincev postaviti na linijo prostih metov, kar se nam je tudi po nekaj zgrešenih prostih metih in hitrih protinapadih obrestovalo. Tako smo po minuti odmora, 16 sekund pred koncem pri rezultatu 79:82 imeli priložnost za izenačenje. Vendar pa po slabem izvajanju iz avta in dobri obrambi gostov je žoga končala v rokah Zvera in up na presenečenje je bil izgubljen.

DSC06815

Na koncu je potrebno čestitati ekipi Beltincev za zmago. Bila je dobra borbena tekma, zaradi 5 osebnih napak so morali igrišče predčasno zapustiti Copot J., Nemec in Bot. Ekipi Beltincev želimo vse dobro v nadaljevanju sezone na obeh frontah, za nas pa upam, da sicer po dobri predstavi velja tista »včasih zmagaš, včasih pa se kaj naučiš«.