11Tadej Ratnik623014
12Niko Regvat00000
15Tomaž Bojnec10202
 Skupaj34916684

Po napornem 1-mesečnem sestavljanju ekipe in vsega ostalega, kar je potrebno za igranje v Pomurski košarkarski ligi, smo 10.11.2018 v domači dvorani Ekonomske šole v Murski Soboti dočakali krst proti lanskim podprvakom ekipi KK Beltinci. V prijetnem ambientu Ekonomske šole se je zbralo zavidljivo število navdušencev nad košarko.

Vloga velikega favorita na tej tekmi je pripadla gostom iz Beltincev, ki so na tekmo prišli s standardno ekipo, ki že leta dosega vrhunske rezultate tako v PKL kot tudi v ligi PARKL. Drugačna zgodba je bila pri nas, kjer smo pogrešali kar nekaj igralcev, vendar se nas je vseeno zbralo 7, ki smo bili pripravljeni iti v boj.

Prva četrtina se je odvila po pričakovanju. Trema na domači strani in veliko zgrešenih metov ter izgubljenih žog, na drugi strani pa razpoloženi Aleš Novak, ki nam je nasul 16 točk v prvih desetih minutah. Rezultat četrtine 8:22.

V drugi četrtini smo domači zaigrali nekoliko boljše in dobili četrtino z rezultatom 25:22 ter na odmor odšli z zaostankom 11 točk. Pri domačih je 11 točk prispeval Lalović Tine ter 8 točk Pavel Uroš, pri gostih pa je blestel Novak Aleš z 22 točkami.

Začetek tretje četrtine je pripadel gostom iz Beltincev z delnim rezultatom 7:0, vendar smo se domači uspeli pobrati in četrtino izgubili za 4 točke, rezultat po 3 četrtini 47:62. V tretji četrtini se je razigral Zver Leon, ki je dosegel 9 točk.

V 4 četrtini je Leon nadaljeval, kar je začel v 3 četrtini in nam nasul še dodatnih 11 točk. Pri domačih se je najbolj izkazal Lalović Tine, ki je v tem delu dosegel 8 točk. Rezultat 4 četrtine 14:24.

Končni rezultat tekme ŠD Murska Sobota:KK Beltinci 61:84. Tekma se je odvila po pričakovanju  z zmago gostov, vendar smo se tudi domači odrezali kar solidno za prvo tekmo, glede na to da je manjkalo kar nekaj igralcev. Najboljši strelci tekme so bili pri gostih Novak Aleš z 32 točkami, Zver Leon je dodal 20 točk, pri domačih pa se je najbolje odrezal Lalović Tine s 23 točkami.

1 Response

1. Dušan DUNDEK pravi:

Pa se je začela… nova sezona. Nekaj fotoutrinkov prve tekme nove sezone med novinci iz Murske Sobote proti rutinirani ekipi vice prvakov lanske sezone iz Beltincev.