8Igor Žigo914019
8Blaž Laci601113
12Erik Vučko11214
 Skupaj281223674

Prva tekma letošnje sezone je bila za našo pomlajeno ekipo težka. Vedeli smo, da imamo neugodnega nasprotnika, saj nam je ŠD Tropicano Bistrica že lani povzročala nemalo problemov, letos pa so se še okrepili. Odločili smo se, da bomo tekmo začeli agresivno in poskusili prisiliti nasprotnike v čim več izgubljenih žog, saj smo se zavedali, da jim bomo pod košem težko konkurenčni.

Tekmo smo začeli dobro in bili večino prve četrtine v rezultatski prednosti. Zadeli smo nekaj odprtih metov (z dvema zaporednima trojkama se je izkazal Preglej) in s hitrim prenosom žoge v napad poskusili Bistričane utruditi. Kljub trudu pa smo jim dopustili preveč skokov v napadu in so jim omogočili, da so dosegli nekaj lahkih košev. Rezultat prve četrtine je bil 16:12 v našo korist.

V drugi četrtini pa se je naša prednost hitro stopila. Nasprotniki so najprej s trojkama Farkaša in Orgoliča povedli, nato pa te prednosti niso več izpustili iz rok. pod košem sta nam še vedno težave povzročala Balažic in Žigo, ki sta neutrudno pobirala skok za sokom, tako v napadu, kot tudi v obrambi. Četrtino so gostje dobili s kar  11 točkami razlike (27:16).

V drugem polčasu smo skušali tehtnico spet prevesiti na svojo stran. To nam je skoraj uspelo, ko smo se v 7. minuti približali le na točko zaostanka (42:43), a smo v nadaljevanju zgrešili preveč odprtnih metov in “zicerjev”, da bi lahko potek tekme bolj spremenili. Bistričani so do konca četrtine spet zaigrali bolje in dobili četrtino za točko (14:13).

Tudi v zadnji četrtini se nismo hoteli predati. Prvih nekaj minut se razlika ni bistveno spreminjala, nato pa se je končno prebudil naš Čili in z nekaj hudimi akcijami ter agresivno obrambo se je naša ekipa približala iz 12 na 3 točke razlike v zadnjih minutah. K temu je pripomogla tudi izklljučitev Bistriškega centra Žiga, ki nam je pred tem povzročal nemalo preglavic in bil z 19 točkami prvi strelec nasprotnikov. Toda gostje so tekmo brez težav pripeljali do konca in zasluženo slavili.