Beno Gönc03403
Denis Rantaša20104
Otto Močnik10202
 Skupaj211023759

Po več kot pol leta premora se je končno začela nova sezona Radenska Naturelle Pomurske košarkarske lige! Lansko leto je bila naša najuspešnejša sezona do sedaj saj smo končno uspeli osvojiti tako želeno medaljo. Po nekaj negotovostih ali bomo letos nastopali ali ne smo se na koncu odločili, da se ponovno podamo v boj. Po odhodu serijskih zmagovalcev lige KD Nona Sobota v ligo PARKL bomo letos, sedaj že starejši Ljutomerčani, poskušali napasti veliki finale lige. Ohranili smo jedro ekipe, ter dodali dva mlada igralca Zmago Granfola (18 let) in Niko Bot (20 let).

Domača klop je bila povsem polna saj se nas je zbralo 12 igralcev medtem ko se je na klopi gostov iz Lendave zbralo 7 košarkarjev. Gostov to ni ustavilo, saj so začeli zelo udarno, ter po dveh trojkah in košu povedli z 8:0. Domači smo seveda vzeli minuto odmora in zaigrali tako kot znamo. S sedmimi zaporednimi točkami smo goste ujeli vendar nikoli prehiteli. Do konca četrtine sta obe ekipi izmenično dosegali koše, tako da se je le ta končala s prednostjo Lendave 23:18, pri katerih je izstopal Robert Novak z 10. točkami, pri domačih pa je 9 točk dosegel Andrej Copot.

KDLvsLEN-00167

Drugo četrtino smo domači začeli odločneje in dokaj hitro ujeli goste, ter v tretji minuti prvič na tekmi tudi povedli s 25:23. Ponovno je sledil napad gostov, ki so ponovno prevzeli vodstvo. Sledile so atomske minute domače ekipe ko smo v zadnjih petih minutah prvega polčasa naredili delni izid 16:3 in na odmor odšli s prednostjo devetih točk – 43:34.

Z enakim tempom smo Ljutomerčani odprli tudi drugi polčas. Lendavčanom se je začela poznati kratka klop, kar smo domači znali izkoristiti in s hitro igro svojo prednost počasi večali, ter na odmor pred zadnjo četrtino odšli s prednostjo 20. točk – 65:45. Omeniti velja naš zadnji napad, kjer smo imeli na voljo 3.7 sekunde. Matjaž Bogša je po zgrešenem prostem metu Zrne ujel žogo in jo prenesel na drugo stran ter podal samemu Copotu, ki je ob zvoku sirene dosegel trojko.

KDLvsLEN-00115

Domači smo v zadnjo četrtino vstopili s prvo peterko, saj se še vedno spomnimo tekme za tretje mesto pred dvema letoma, ko smo ravno proti Lendavčanom v zadnji četrtini zapravili 20 točk prednosti. V prvih štirih minutah smo uspeli našo prednost še nekoliko povečati, tako da so lahko v igro vstopili še igralci, ki igrajo manj. Tekmo smo varno pripeljali do konca in slavili z rezultatom 84:59. Pri domačih sta po točkah najbolj izstopala Andrej Copot z 22. in Jernej Copot s 16. točkami, pri Lendavčanih pa sta bila najbolj razpoložena Robert Novak in Sandi Horvatič, ki sta oba dosegla po 17 točk.

Čestitke gostom za borbeno tekmo, ter sodnikom in pomožnim sodnikom za dobro opravljeno delo. Prva tekma je za nami, prihodnji vikend pa nas že čaka domači obračun s prvimi favoriti za naslov prvaka KK Sistemorg Beltinci.