14Andrej Copot7915225
19Luka Kosi01401
 Skupaj212944778

lju-pšk

V soboto 7. Aprila je bilo na sporedu še zadnje dejanje letošnje sezone Radenska Naturelle Pomurske  košarkarske lige. Na tekmi za tretje mesto sta se pomerili domači ekipi  KK Ljutomer in PŠK Ljutomer. Pomembnost tekme  se je jasno kazala na obeh klopeh, ki sta bili skoraj povsem polne. Lepo zapolnjene pa so bile tudi tribune.

Po predstavitvi igralcev in himni je bilo vse pripravljeno za začetek prleškega derbija, tretje letos. Ob prejšnja so dobili igralci novinci v ligi KK Ljutomer. Tekmo so s 4:0 bolje začeli starejši Prleki iz ekipe PŠK. Ni trajalo dolgo ko so tudi »domači« zadeli prvi koš. V prvi polovici četrtine so PŠK-jevci  držali rahlo  prednost, nato pa so gostitelji  turnirja z delnim izidom 6:0 dohiteli in tudi prehiteli nasprotnike. Do  konca četrtine so prednost še nekoliko povečali  in povedli 23:17. četrtino je zaznamovalo veliko število osebnih napak na obeh straneh.

Tudi drugo četrtino so bolje začeli  PŠK-jevci, ki so v prvih petih minutah z izidom 14:4 ponovno prevzeli vodstvo na tekmi – 31:27.V tem delu se je po nekaj spornih sodniških odločitvah ozračje na tekmi močno segrelo, rezultat česar pa sta bili dve tehnični napaki na strani KK Ljutomer. A mladi Ljutomerčani se niso predali in do konca četrtine  ponovno ujeli in prehiteli starejše kolege pri katerih sta v prvem polčasu izstopala brata Copot (Andrej 13, Jernej 12 točk). Pri KK Ljutomer sta v prvem polčasu največ točk dosegla Rajnar (13) in Samake Krajnc (10). Rezultat po polčasu: KK Ljutomer 40:39 PŠK Ljutomer.

23509099_1483633905024290_5235006808599579893_o

Trda tekma se je nadaljevala tudi v drugem polčasu. Ekipi sta izmenično dosegali koše in se neprestano izmenjevali v vodstvu. Na koncu tretje četrtine, v kateri je mlajši izmed bratov Copot dosegel 9 točk, so igralci PŠK Ljutomer povedli za eno točko – 52:51.

PŠK Ljutomer je dobro igro  v  napadu prenesel tudi v zadnjo četrtino in po trojkah Nemca in Copot A. povedel z 60:55. nato sta svoje dodala še mlajši Copot in Zemljič, tako da je 5 minut pred koncem tekme prednost PŠK-jevcev znašala že 9 točk. Tekom četrtine so zaradi petih osebnih napak igralci na obeh straneh odhajali na klop. Pri KK Ljutomer so štirje igralci predčasno zaključili tekmo pri PŠK Ljutomer pa trije. Gostitelji turnirja so z agresivno obrambo poskušali zmanjšati zaostanek a je bil hiter prenos žoge ter nasploh hitra igra PŠK-jevcev tokrat preveč. Do konca tekme so starejši Ljutomerčani z dokaj zanesljivim izvajanjem prostih metov tekmo varno pripeljali do  konca in se  po sedmih sezonah nastopanja v PKL končno veselili tako željene medalje. Rezultat tekme: KK Ljutomer 68:78 PŠK Ljutomer.

Pri zmagovalcih sta izstopala brata Copot, Jernej  je dosegel 28, Andrej pa 25 točk, Matej Nemec pa jih je dosegel 17. Pri KK Ljutomer je  s 23. točkami izstopal Toni Rajnar, ki je še lani igral pri PŠK Ljutomer, Kobe Samake Krajnc pa jih je dodal 14.

V tretjem polčasu, ki je sledil po tekmi  se je ozračje sprostilo in obe ekipi se že veselimo novih medsebojnih tekem.