14Domen Štihec10002
15Tomaž Bojnec31207
 Skupaj32818274

lju-bel

V petek, 23.3. smo Ljutomerčani na drugi polfinalni tekmi, tokrat v domači dvorani pričakali košarkarje Beltincev. Pri gostih se je zbralo 7, na domači klopi pa 8 igralcev, a nam je kljub temu ob odsotnosti Rajnarja in Krajnca zmanjkalo višine proti močni gostujoči centrski zasedbi. V tekmo sta obe ekipi vstopili izenačeno, prvo večjo prednost so si izborili gostje pri rezultatu 4:10, toda domači smo se vrnili v igro in do konca četrtine z delnim izidom 10:0 tudi povedli. Najbolj sta se izkazala pri Ljutomeru Frangež (8 točk) in pri Beltincih Zver (4 točke v prvi četrtini). V drugi četrtini je bil pri Beltincih pripravljen za igro tudi Novak, ki nam je, kot pričakovano, povzročal ogromno težav pod košem. To smo nekako nadoknadili z hitro igro in agresivno obrambo ter skušali izkoristiti utrujenost gostov, ki so že prejšnji dan igrali tekmo PARKL lige. Četrtina je bila izenačena in ob polčasu je semafor kazal rezultat 32:32. Drugi polčas smo Prleki začeli medlo, kar so gostje odlično izkoristili in naredili večjo razliko. Začeli so brez večjih težav prebijati našo obrambo, sami pa nismo bili več tako agresivni, kot v prvem polčasu, rezultat tega je bil delni izid 15:0 v korist Beltincev. S prednostjo 14 točk so lahko mirno vstopili v zadnjo četrtino. Gostje na koncu niso pretirano popuščali, najvišja prednost je sredi četrtine znašala že 20 točk, toda nam jo je v zadnjih minutah uspelo omiliti na le 13. Končni rezultat tekme je bil 74:61 v korist gostov, pri katerih sta se najbolje izkazala centra, Zver s 23 in Novak z 20 točkami, najboljši strelec tekme pa je postal domači branilec Frangež s 24 točkami. Na tekmi za tretje mesto bomo torej priča »lotmerškemu derbiju«, finale pa bo standarden v primerjavi z zadnjimi leti. Vsekakor vabimo vse, ki si želijo ogledati dva dobra košarkarska obračuna 7.4. na zaključni turnir.

Fotografije s tekme si lahko pogledate na tej povezavi!