15Boštjan Melin11203
16Nino Čep00000
 Skupaj289171176

pšk-sob

Včeraj je bila v Ljutomeru na sporedu druga polfinalna tekma proti KD NONA Sobota. Prvo tekmo so Sobočani dobili z rezultatom 83:67. Kot kaže je naša solidna predstava s precej okrnjeno zasedbo prejšnji teden vzpodbudila tudi ostale člane PŠK Ljutomer, da pridejo na tkemo, saj se nas je zbralo kar 14! na drugi strani je bilo na klopi Sobote razpoložljivih 10 igralcev.

Tekmo smo s prvim košem odprli domači a kot se je izkazalo je bil to tudi naš edini koš iz igre v tej četrtini. Ja prav ste prebrali. Do konca prve četrtine smo uspeli doseči še pičlo točko. Na srečo pa tudi gostje niso bili preveč razpoloženi in se niso kaj preveč odlepili. Po prvem delu igre je semafor kazal 3:15.

Drugo četrtino smo domači odigrali precej bolje, a le v napadu. V peti minuti smo se gostom uspeli približati na -7 – 17:24. V drugem delu pa smo povsem popustili v obrambi in gostom dovolili, da se odlepijo. Zadnje tri minute so na krilih Horvata (10 točk) dobili z rezultatom 14:2 in odmor odšli s prednostjo 24. točk – 20:44.

Tretja četrtina je potekala še najbolj izenačeno, saj sta obe ekipi izmenično dosegali koše. Prednost Sobočanov se je ves čas gibala okoli 20 točk. Pred sklepnim delom tekme so gostje vodili za 23 točk – 37:60.

Zavedali se smo, da bomo potrebovali pravi čudež če bi želeli izsiliti tretjo tekmo. Začeli smo spodbudno in dosegli prve štiri točke v četrtini nato pa je Horvat z dvema zaporednima trojkama dokončno zapečatil našo usodo. Tudi zadnjo četrtino so bili gostje boljši nasprotnik in na koncu zasluženo slavili z 76:49 in se tako ponovno uvrstili v veliki finale Pomurske košarkarske lige.

Kot po navadi je bil pri Soboti najbolj razpoložen Tadej Horvat s 26. točkami (6 trojk), Ficko pa jih je dodal 11. pri domačih je bil edini razpoložen Andrej Copot, ki je dosegel 18 točk, Zemljič pa jih je prispeval 12. Morda bi brez polnega strelskega mrka v prvi četrtini lahko parirali gostom a tekma se je iztekla kot se je. Ponovno (tretjič zapored) smo se uvrstili na tekmo za 3. mesto. Dvakrat nam je spodletelo a kot pravijo: »v tretje gre rado!«