13Matjaž Bogša01201
14Andrej Copot813421
 Skupaj221421967

sob-pšk

Končno so prišli na vrsto izločilni boji v PKL. Letošnji polfinale poteka drugače kot lanski in se igra na dve dobljeni tekmi. Vsekakor se Sobočani zavedamo, da smo v tem dvoboju favoriti, a bomo vseeno proti borbenim Prlekom morali odigrati dve dobri tekmi za napredovanje v finale.

Po skoraj mesecu dni ne igranja (zadnji krog rednega dela je bil odigran 18.2.) smo Sobočanci v tekmo vstopili dokaj medlo a vseeno boljše kot PŠK Ljutomer. Glede na to, da se ni igralo skoraj mesec dni, je za začetek bilo vseeno kar solidno. Nekega naboja polfinala ni bilo čutiti saj je razlika v kvaliteti med enimi in drugimi enostavno previsoka. Razlika se v prvi četrtini ni povzpela čez 10 točk, Ljutomerčani so se zares srčno borili in ta borbenost jih je držala v igri.

Drugo četrtino smo Sobočanci odprli še slabše in dovolili poletnim Ljutomerčanom, da so se zelo nevarno približali in so bili ves čas rezultatsko zelo blizu. A vseeno je bil njihov met iz igre predober, da bi zadevali ves čas tako, dočim smo domači igrali še naprej dokaj medlo (mesec dni pavze) in smo iskali nek svoj ritem in postavo s katero bi presekali ta tempo. Polčas 41-37 za KD Nona Sobota.

Tretjo četrtino smo domači poslali na igrišče tisto udarno peterko, katera je počasi začela “mleti” Ljutomerčane a vseeno se je razlika ustavljala nekje okrog 10ih točk. Razlika, katera je Ljutomerčanom dajala upanje po presenečenju.

V zadnji četrtini smo domači nekako nadaljevali z dviganjem razlike, gostje so se sicer še naprej fanatično borili in upali do samega konca. Tekmo smo domači rutinirano pripeljali do konca z +16 (83-67) in v seriji povedli z 1-0.

Tekma je po kvaliteti bila slaba, vsekakor smo pod pomurskimi obroči že videli boljše predstave enih in drugih. Se vidimo v petek ob 20:30 v ŠIC Ljutomer, kjer nas čaka druga tekma polfinala, na kateri si želimo polfinalno serijo zaključiti in se uvrstiti v finale.