16Nino Čep20015
17Borut Miklavec20015
 Skupaj38132314103

lju-sob

To nedeljsko popoldne je nas, košarkarje KK Ljutomer, čakal domači obračun s trenutno vodilno ekipo KD Nona Sobota. Ob odsotnosti prvega centra Rajnarja je bil naš recept hitra igra, s katero bi lahko morda presenetili goste. Na domači klopi se je zbralo 12 igralcev, na gostujoči pa 9.

V tekmo smo vstopili nezbrano in premalo agresivno, kar je kaznoval Horvat, ki je sam dosegel prvih 9 točk za goste. Po minuti odmora smo zaigrali bolje ter nasprotnikom dihali za ovratnik ter v drugi polovici prve četrtine za nekaj časa tudi vodili. Medtem si je v protinapadu huje zvil gleženj naš najboljši strelec sezone Krajnc in je moral zapustiti tekmo. Končni rezultat četrtine je bil 29:30, se pravi točka prednosti gostov, pri katerih nam je največ težav povzročal Horvat, ki je dosegel kar 15 točk. Obe ekipi sta odlično zadevali za 3 točke in obe zadeli po 4 trojke.

V drugi četrtini smo domači nadaljevali s serijo trojk in ob poskusu conske obrambe gostov zadeli še štiri. Do 7. minute je bil rezultat praktično poravnan, nato pa se je pokazala odsotnost naših centrov in gostje so si z delnim izidom 9:0 zagotovili miren odmor ob polčasu s prednostjo 8 točk (51:43). Visok izid je bil predvsem posledica dobrega odstotka meta iz igre obeh ekip ter veliko zadetih trojk (8 za domače in 7 za goste v prvem polčasu).

clani-0027

Skozi celotno tretjo četrtino so gostje držali razliko okoli 10 točk, proti koncu pa jo povečali celo na 15. Sklenili smo, da se ne bomo predali in se bomo skušali v zadnji četrtini približati. Kljub temu so zadnji del igre z delnim izidom 7:0 odlično odprli gostje. Pri nas se je razigral kapetan Jakelj, ki je dosegel vseh 9 točk v prvi polovici četrtine, na drugi strani pa Barbarič, ki je skozi celotno četrtino dosegel 11 točk. Razlika se je tekom četrtine povečala že na 24 točk, proti koncu pa smo jo po dveh trojkah Frangeža v zadnjih napadih omilili. Ob koncu je semafor kazal 82:103.

Pri domačih se je točkovno najbolj izkazal Godec s 16 točkami, sledila sta mu Jakelj in Frangež (vsak 14). Pri gostih je izstopal Horvat s 30 točkami, Barbarič jih je dodal 18 in Ficko 15. Gostje so z novo zmago na svoji zadnji tekmi rednega dela potrdili prvo mesto na lestvici, nas pa čaka še gostovanje v Lendavi prihodnjo soboto. Kobeju Krajncu vsi želimo čimprejšnje okrevanje in vrnitev na parket.