13Tomaž Novak1611437
15Boštjan Melin00000
 Skupaj45131415118

pšk-sob

V 9. krogu smo odigrali našo zadnjo domačo tekme rednega dela proti ekipi KD Nona iz Sobote. Pri obeh ekipah se je po številu igralcev nekoliko poznalo da je šlo za pustno nedeljo. Gostov se je zbralo 8, domačih pa 9, vendar smo domačini pogrešali kar 4 igralce, od katerih je močno odvisna naša igra.

Skok za žogo je pripadel gostom in takoj v prvem napadu je koš dosegel Horvat, pri domačih je koš za izenačenje dosegel Glavnik. Potem je sledila serija gostov kar 13:0, vzeli smo timeout, nakar je trojko zadel Nemec. Razlika se je skozi četrtino gibala okrog 10-12 točk, na koncu četrtine pa so gostje razliko povečali na 18 točk. Rezultat 17:35.

V drugo četrtino so odločneje vstopili gostje in prednost prvič povišali na več kot 20 točk na kar 19:43. Domačini smo stisnili v obrambi in odgovorili ter rezultat znižali na 26:43. Sledil je 5 minutni strelski mrk domačinov, kar so gostje izkoristili in predvsem po zaslugi Novaka postavili rezultat polčasa pri 26:59.

Ob polčasu smo se sprijaznili, da s presenečenjem danes ne bo nič, gostje so bili preveč razpoloženi, zadevali so z vseh položajev, nam pa se je premočno poznala odsotnost nekaterih igralcev in tudi strelsko nismo bili razpoloženi, zato je bil cilj poraz vsaj nekoliko umiliti pa se nam tudi to ni izšlo. 3 četrtino so spet bolje odprli gostje in razliko povečali prvič na več kot 40 točk, ob koncu četrtine na kar 37:95.

V zadnji četrtini smo domačini na igrišče poslali tudi tiste igralce, ki običajno igrajo manj, gostje pa so še naprej pritiskali in na koncu zmagali z rezultatom 54:118. Pri gostih sta bila najbolj razpoložena Horvat s 38 točkami in Novak s 37 točkami, pri domačih je 22 točk dosegel Nemec.

Čestitke gostom za zmago, bili so vsaj za razred boljši od nas. Ekipo KD Sobote še čaka tekma proti KK Ljutomer, ki za njih ni pomembna saj so si že priigrali 1 mesto po rednem delu. Nas pa čaka še težka tekma proti aktualnim prvakom KK Beltinci, ki jih moramo nujno zmagati če hočemo uloviti še zadnjo vstopnico za F4, žal pa o svoji usodi ne odločamo več sami zato bomo na tekmi med Lendavo in Bistrico stiskali pesti za ekipo iz Lendave.