15Tomaž Bojnec21205
 Skupaj231019460

sob-bel

Zadnja januarska sobota je bila v pomurski košarkarski ligi Radenska Naturelle rezervirana za derbi med Nono iz Murske Sobote in KK Beltinci.

Večerni termin je očitno bolj ugajal domači ekipi, saj se je na domači strani zbralo 12 igralcev, dočim je gostov na tekmo prispelo vsega 6. Na tribunah se je zbralo kar nekaj košarkarskih ljubiteljev in res je škoda, da gostje niso bili v polni postavi, saj bi se nam obetal še bolj zanimiv derbi kroga med udeležencema zadnjih štirih final Radenska Naturelle PKL.

Domači smo v tekmo vstopili z veliko vneme, da na hitro naredimo razliko proti maloštevilnim gostom, ker pa je derbi le derbi in tekme med Soboto in Beltinci so vedno napete do konca. Tekmo so bolje odprli Beltinci in so do 8.minute ves čas držali rahlo prednost. Domači smo se v timeoutu zmenili, da poizkusimo s consko obrambo. Sprememba obrambe je prinesla spremembo tudi v rezultatskem smislu in domači smo do konca četrtine prešli v rahlo prednost, gostje so postajali vse bolj nervozni in posledica tega je bila tudi tehnična Cöra ob koncu četrtine.

V drugi četrtini smo želeli nadaljevati delo iz konca 1.četrtine, kar nam je do neke mere tudi uspevalo in konstantno povečevali prednost. Najvišja je znašala 14 točk v 7.minuti te četrtine. Gostje so poizkušali na vse načine spremeniti potek tekme, vendar neuspešno, posledica pa je bila druga tehnična na tekmi za Beltince in prva za Novaka. Rezultat ob polčasu 38-30 za KD Nona Sobota.

26804399_1538659106170155_7557586695196878114_n

Tretjo četrtino so veliko bolje odprli Beltinci in v 4.minuti izenačili na 43-43. V 6.minuti je Novak dobil še svojo drugo tehnično napako, kar je pomenilo direktno izključitev enega od ključnih mož in letošnjo največjo okrepitev Beltincev, tako da so gostje ostali z vsega petimi igralci. Vseeno je potrebno priznati, da so se gostje zelo dobro upirali domačinom vse do konca, čeprav je razlika počasi a konstantno naraščala. Tekma se je končala z zmago KD Nona Sobota z rezultatom 71-60.

Najučinkovitejša v domači ekipi sta bila Horvat T. s 30imi točkami, Novak T. jih je dodal 22. Pri gostih sta največ točk dala Zver (19) in Ratnik (14). Do konca rednega dela sta še dva kroga. Sobota v obeh krogih gostuje v prleški prestolnici.