Denis Rantaša400412
Lucijan Sobočan346010
 Skupaj251527671

pšk-len

V 8. krogu smo v domači dvorani gostili ekipo KK Lindau HTS Lendava, ki je hkrati edina ekipo, ki smo je v letošnji sezoni uspeli premagati. V kolikor smo želeli ohraniti upanje na uvrstitev v polfinale je bila zmaga na tej tekmi praktično nujna! Na domači klopi se je zbralo 11 igralcev na nasprotni pa le 6.

Tekmo smo s prvim košem odprli domači, nato pa je sledila izenačena igra na obeh straneh vse do konca četrtine, ki smo jo s tremi točkami prednosti dobili domači – 16:13. Pri domačih je voz z 9. točkami vlekel Jernej Copot, pri gostih pa z eno manj Dušan Frančič.

V podobnem tempu se je nadaljevala tudi druga četrtina, saj si nobena izmed ekip ni uspela priigrati večje prednosti. Dve minuti pred koncem polčasa so Lendavčani pri rezultatu 29:30 še vodili za eno točko, nato pa smo domači na krilih mlajšega Copota, ki je v prvem polčasu dosegel kar 23 točk, naredili delni izid 10:0 in na odmor odšli s prednostjo devetih točk – 39:30.

Tudi drugi polčas smo domači začeli udarno in povedli za 13 točk. Okrnjena zasedba gostov je nato dala v prestavo višje in z delnim izidom 13:0 izenačila rezultat na 45. Spet je sledila izenačena igra na obeh straneh. V zadnji minuti smo domači uspeli doseči štiri zaporedne točke in tako pred zadnjo četrtino povedli za 4 točke – 55:51.

DSC_0634

Lendavčani so zelo udarno vstopili v sklepni del tekme in z izidom 7:2 ponovno povedli! Tokrat smo domači uspeli pripraviti odgovor in z devetimi zaporednimi točkami znova prišli do nekoliko večje prednosti – 66:58. To prednost smo nekaj časa uspešno zadrževali nato pa so se Lendavčani dve minuti pred koncem uspeli približati na le tri točke zaostanka – 69:66. Pri domačih je nato trojko zadel Andrej Copot, z uspešnim izvajanjem prostih metov pa smo uspeli tekmo varno pripreljati do konca. Končni rezultat je bil 77:71.

Z 29. točkami je bil pri domačih najbolj zaslužen za zmago Jernej Copot, 15 pa jih je dosegel Andrej Copot. Pri gostih pa sta po pričakovanjih najbolj izstopala visoka Dušan Frančič z 18. in Sandi Horvatič s 17. točkami.

S to zmago smo na dnu lestvice znova prehiteli Lendavčane in s tem še naprej ohranjamo možnosti za uvrstitev na zaključni turnir. Že naslednji teden bo zato treba premagati Bistrico, hkrati pa bomo rabili pomoč tudi ostalih ekip.