7Tomaž Črnjavič600113
12Matevž jakelj4812117
 Skupaj312136891

bis-lju

V 8. krogu je bilo na sporedu srečanje tretje in četrto uvrščene ekipe. Zmaga bi za obe ekipi pomenila velik korak k uvrstitvi na finalni turnir. K pomembnosti dvoboja priča tudi dejstvo, da se je na obeh straneh zbralo po 12 igralcev.

Srečanje smo bolje začeli domačini, ter po zadetih trojkah Orgoliča in Vučka povedli z 8:2. Nato pa so gostje z delnim izidom 12:0 ušli na 6 točk razlike. V 9. minuti je prednost gostov, po zadeti trojki  Jaklja, znašala že 10 točk. Končni rezultat prve četrtine je s dvema zadetima prostima metoma postavil Balažic.

V drugi četrtini so gostje stopnjevali svojo agresivnost v obrambi, kar se jim je obrestovalo, saj smo že pri prenosu igre izgubili veliko število žog.  Sredi druge četrtine smo se približali le na 5 točk zaostanka, nato pa nekoliko popustili, tako da so Ljutomerčani na odmor odšli z 12 točkami prednosti (31:43). V tem delu igre je najbolj izstopal Uroš Pavel, ki je dosegel 10 izmed 15 točk Bistrice.

V drugi polčas smo vstopili odločeni, da razliko zmanjšamo, kar pa nam zaradi agresivne obrambe gostov ni uspevalo. Nekajkrat smo sicer prišli do povsem odprtega meta, vendar žoga ni hotela skozi obroč. Ljutomerčani so vseskozi držali »varno« razliko 10 točk.

Še 5 minut pred koncem tekme je semafor kazal 55:67 v korist Ljutomerčanov. Nato je sledil strelski »mrk« gostov (do konca četrtine niso dosegli več nobenega koša), kar smo s pridom izkoristili in se v zadnji minuti povsem približali. Le nekaj sekund pred koncem četrtine je Pavel s trojko rezultat izenačil (67:67) in tekmo popeljal v podaljšek.

24131678_1501776413210039_4062411491700932141_o

V podaljšku si nobena ekipa ni uspela priboriti večjega vodstva. V zadnji minuti podaljška so gostje po trojki Črnjaviča in zadetim prostim metom Rudolfa prišli do 3 točk prednosti, vendar je Balažic s košem in še dodatnim prosti metom rezultat spet izenačil in sledil je še drug podaljšek.

V drugem podaljšku so gosti po koših Sagaja in Jaklja hitro prišli do 7 točk prednosti. Na koncu smo se uspeli približati na 2 točki zaostanka, za kaj več pa nam je zmanjkalo časa in tudi sreče.

Najučinkovitejša v domači ekipi sta bila Balažic s 32 točkami in Pavel s 29 točkami . Pri gostih je bil najučinkovitejši Sagaj, ki je dosegel 39 točk.