7Tomaž Črnjavič00000
12Matevž jakelj600113
 Skupaj28711467

bel-lju

V 7. krogu Radenska Naturelle Pomurske košarkarske lige smo se v soboto, 20.01.2018, igralci KK Beltinci v naši »Žuti areni« pomerili z gostujočo ekipo iz košarkarskega kluba Ljutomer. Zaradi številnih odsotnosti (poškodbe, delo…) je domačo ekipo zastopalo zgolj sedem igralcev, medtem ko je bilo gostov nekoliko več. Tekma je minila v sproščenem vzdušju pri kateri smo se zmage na koncu veselili domačini.

Prva četrtina se je začela z uspešnim skokom gostujočega centra in takojšnjo ukradeno žogo Žige K. Conska obramba gostov, nezbranost domačih in nekaj uspešno izvedenih »backdoor-ov« je omogočila kolegom iz Ljutomera, da so v začetnih trenutkih igre povedli z delnim izidom 2-6. To prednost smo domačini zmanjšali z nekaj uspešno izvedenimi meti za tri točke, ki sta jih izvedla Tomaž B. in Domen Š. Končni izid prve četrtine 16:13.

V drugi četrtini se je pri domačinih v igro vključil do tedaj odsoten Aleš N., ki je že takoj na začetku izkoristil svojo moč in višino, zaradi katerih je v začetku četrtine prišel do svojih prvih točk. Boljša obramba domačih ter zgrešeni meti gostov iz Ljutomera so omogočili, da smo Beltinčari povečali prednost na 10 pik, ki smo jo obdržali do konca druge četrtine. Izid prvega polčasa 40:29.

Untitled

Tretja in četrta četrtina sta minili brez večjih posebnosti. Domačinom nam je, kljub nekaj ukradenim žogam gostov, uspelo obdržati prednost vsaj desetih točk, največ po zaslugi trojk našega »snajpera« Tomaža B.. To prednost smo proti koncu uspeli povečati na 20 točk, ki pa jo je kaj kmalu zmanjšal uspešen met za tri točke gostujočega igralca v zadnjih sekundah tekme. Končni rezultat tekme 84:67.

Čestitke gostom za borbeno igro in sodnikoma za korektno opravljeno delo. V naslednjem tednu nas čaka težka tekma, košarkarski derbi z lanskimi finalisti Pomurske košarkarske lige, v kateri se bomo pomerili z večnimi rivali iz KK Sobota.