14Andrej Copot547115
19Luka Kosi33609
 Skupaj272135681

bis-pšk

Včeraj smo na domačem parketu odigrali zaostalo tekmo iz 7. kroga. Gostili smo ekipo PŠK Ljutomer.

V tekmo smo šli motivirano, kajti zmaga bi nam zagotovila nastop na finalnem turnirju. Na obeh klopeh se je zbralo 9 igralcev. Na domači klopi smo pogrešali U. Pavla, ki je bil zelo razpoložen na prejšnji tekmi proti KK Ljutomer.

Prve točke je dosegel D. Balažic, nato je sledila mini serija 0:7 Ljutomerčanov. Naša igra v napadu in v obrambi ni stekla kot bi si želeli. Gostje so bili zelo natančni pri metih za 3 točke. M. Nemec je dosegel kar štiri trojke. Po prvi četrtini je semafor kazal +10 za Ljutomerčane (13:23).

Prve minute druge četrtine so se začele precej izenačeno. Nato smo nekoliko boljše odigrali v obrambi kot tudi v napadu. Po treh zadetih trojkah R. Orgoliča, se je prva polovica tekme končala +1 v prid domači ekipi (34:33).

24029853_z

V začetku druge polovice tekme smo domači želeli nadaljevati ritem iz konca druge četrtine, kar pa nam ni uspevalo. Polovico četrtine nismo našli rešitve za agresivno obrambo gostujoče ekipe, ki je v tem času imela serijo 0:14. Do konca četrtine smo nekako uspeli delno ustaviti nalet Ljutomerčanov in smo zaključili četrtino s 3 točkami zaostanka (51:54).

Začetek odločilne zadnje četrtine je odlično začel G. Farkaš z dvema trojkama v prvi minuti. Čez tekmo se je na domači klopi nabralo 29 osebnih napak, kar se je zelo poznalo v zadnjih minutah tekme, ko so trije domači igralci morali zapustiti parket. Posledično so gostje dobro izkoristili podarjene proste mete in si s tem priigrali zmago z 11 točkami prednosti (70:81).

Pri gostih se je najbolj izkazal M. Nemec z 34 točkami, pri domačih pa D. Balažic z 26 točkami.

Za napredovanje v finalni turnir nujno potrebujemo eno zmago, ki jo bomo iskali na prihajajoči tekmi.

Fotogalerijo, ki jo je posnel Dušan Dundek si lahko pogledate na tej povezavi!

2 Responses

1. Dušan DUNDEK pravi:

S te tekme bo tudi nekaj slikovnega materiala. Žal nisem bil doma… in se bo zadeva zavlekla za kakšne tri ure.