19Luka Kosi11403
34Uroš FIlipič00000
 Skupaj201025151

lju-pšk

V petek zvečer smo bili v ljutomerski dvorani ŠIC priča drugemu »lotmerškemu derbiju« v letošnji sezoni. Na prvem, ki je bil hkrati tudi otvoritvena tekma sezone, smo po napetem dvoboju z rezultatom 60:55 slavili košarkarji KK Ljutomer. Tokrat sta obe ekipi računali na zmago, ki bi za oboje pomenila velik korak do uvrstitve na finalni turnir.

Tekmo sta obe ekipi začeli borbeno in agresivno v obrambi ter bili do sredine prve četrtine dokaj izenačeni, nato pa smo si košarkarji KK Ljutomer predvsem na podlagi odlične obrambe z delnim izidom 13:1 priigrali 15 točk prednosti ob koncu četrtine. Točkovno sta se v naši ekipi izkazala predvsem Krajnc, ki je z zabijanji navduševal publiko in dosegel kar 11 točk, in Črnjavič, ki je z 8 zaporednimi točkami pomembno prispeval k visoki razliki. Rezultat prve četrtine je bil 23:8.

23932485_z

Drugo četrtino so z delnim izidom 7:0 odlično odprli ljutomerski študenti, toda tudi mi nismo pretirano popustili in naša prednost je nihala okoli 10 točk. V prvem polčasu nam je največ preglavic povzročal A. Copot, ki je dosegel 9 točk, na roko pa nam je šlo, da nasprotniki niso zadeli nekaterih odprtih metov, ki bi lahko spremenili potek tekme.

Drugi polčas smo z delnim izidom 16:2 odlično odprli košarkarji KK Ljutomer in si priigrali visoko prednost. Vedeli smo, da ne smemo popuščati, saj je bilo do konca tekme še dolgo. Še naprej smo pobirali skoke tako v obrambi, kot tudi v napadu in prihajali do nekaterih lahkih košev – to se pozna tudi točkovno, saj sta v tretji četrtini po 6 točk dosegla naša najvišja košarkarja – Krajnc in Rajnar. Pri gostih se je razigral Nemec, ki je dosegel 9 točk. Ob koncu tretje četrtine je semafor kazal rezultat 57:39 v našo korist.

1000x666-1

Tekmo smo morali le še mirno pripeljati do konca. Frangež in Rajnar sta z zaporednima trojkama ob izteku napada parala živce nasprotnikom, naša prednost pa je narasla že na 25 točk. Najboljši strelec tekme Kobe Krajnc (20 točk) je tri minute pred koncem tekme ob aplavzu gledalcev, ki so se zbrali v večjem številu, zapustil parket, saj je bilo že vse odločeno. Končni rezultat tekme je bil 70:51, zraven Krajnca je pri nas najbolj izstopal Rajnar s 15 točkami, na drugi strani pa jih je A. Copot dosegel 12, Nemec in J. Copot pa vsak po 11.

Z zmago smo naredili velik korak do končnega cilja, uvrstitve na final 4, in hkrati še enkrat pokazali, kdo je »glavni na vasi« . Nasprotnikom čestitamo za borbeno igro in jim želimo veliko sreče na prihodnjih tekmah, sami pa že gledamo proti naslednji soboti, ko se odpravljamo v Beltince.