14Marko Sečkar00000
17Andrej Prša10202
 Skupaj19611448

sob-bis

Prvi nasprotnik None iz Sobote je v letu 2018 bila Tropicano Bistrica. Bistrica, katera je letošnje presenečenje sezone. Nasprotniki so bili po enomesečni novoletni pavzi, pravi test za nas, Bistričani pa samozavestni, saj so pred tekmo zasedali 3.mesto.

Bistričani so tekmo odprli samozavestno, saj so po trojkah Farkaša in Lacija povedli z 8-4 v 3.minuti. Vseeno smo nadaljevali s svojo igro in kot se je izkazalo je to bilo tudi zadnje vodstvo Bistrice na tekmi. V prvi četrtini smo nato do konca naredili delni izid 23-2 in tako četrtino zaključili z +17 z rezultatom 27-10. Druga četrtina je v podobnem ritmu potekala do 4.minute, ko je bilo vodstvo Sobote že visokih 24, so gostje nekako ujeli ravnotežje predvsem po zaslugi košev Balažica in se spet vrnili na izhodiščnih -17 iz začetka druge četrtine. Rezultat po polčasu 43 – 26.

24302160_1493586187344114_3978750006166987149_o

V tretjo četrtino smo vstopili z željo, da nekako ohranimo to prednost, v kolikor bo možnost še kaj dodamo pred zadnjo četrtino, da le to potem do konca lahko odigramo mirno in sproščeno. Bistričani so imeli željo se približati rezultatsko in morebiti izkoristiti slab strelski dan Sobote iz razdalje (tri trojke ekipe na celi tekmi) a žal neuspešno. Do 8.minute tretje četrtine se je rezultat gibal med +15 in +18 za Soboto, v zadnjih dveh minutah pa so gostje popustili, Sobota pa je na hitro ta padec koncentracije izkoristila in tretjo četrtino zaključila z delnim izidom 8-0 v zadnjih dveh minutah. Rezultat po treh četrtinah je bil 62 – 36. Zadnja četrtina je bila zgolj formalnost, gostje so se nekako vdali v usodo, sicer poizkušali a z glavami smo tako eni kot drugi že bili več ali manj pri koncu tekme. Semafor je po zadnjem pisku kazal na rezultat 84 – 48 za Nono iz Sobote.

Naslednji vikend Sobota igra v nedeljo ob 11h proti vedno neugodni Lendavi v Lendavi. Bistrico pa na domačem terenu že ena od tistih tekem, katera bo odločala o potnikih v polfinale, saj se bodo udarili z neposrednim tekmecem v boju za tretje ali četrto mesto po rednem delu sezone, PŠK Ljutomer.