11Tadej Ratnik30028
15Tomaž Bojnec400210
 Skupaj261319671

pšk-bel

V 5. in hkrati tudi zadnjem krogu Radenska Naturelle Pomurske košarkarske lige v tem koledarskem letu, smo se igralci PŠK Ljutomer pomerili proti aktualnim prvakom lige KK Sistemorg Beltinci. »Nehumana« ura začetka tekme se je poznala na obeh klopeh. Na domači klopi se nas je zbralo 8 igralcev, pri gostih pa le 7, sabo pa so imeli le 6 parov hlačk. Kot dobri gostitelji smo rade volje pomagali in Griffinu posodil kratke hlače – se morda obeta odmeven prestop!?

Tekmo smo s košem Nemca odprli domači, a gostje so  hitro nakazali, da jih drugega kot nova zmaga ne zanima.  Z delnim izidom  9:0  so povedli in vodstva niso več izpustili  iz rok.  Naš napad v nadaljevanju ni in ni stekel. Zadeval je samo Nemec, pri gostih pa se je končno razigral Ferčak, ki je v tem delu igre dosegel  12 od svojih 21 točk. Po prvi četrtini so žuti vodili za  12 – 9:21.

Druga četrtina se je začela izenačeno s koši na obeh straneh. V šesti minuti smo se po delnem izidu 6:0  gostom približali le na 6 točk zaostanka. Sledila je serija gostov, ki so po devetih zaporednih točkah spet prešli v varno vodstvo. Ob zaključku polčasa smo domači uspeli to prednost nekoliko zmanjšati. Rezultat po polčasu je bil 25:37 v korist gostov.

Drugi polčas so bolje začeli gostje ki so po trojki Cöra povedli za 15. Domači smo odgovorili s 5 zaporednimi točkami Glavnika. Rezultat se je nato do konca četrtine ves čas gibal okoli 10 točk prednosti za Beltinčane, pri katerih je z osmimi točkami izstopal Zver, ki ga naši visoki igralce s premehko igro v obrambi niso  uspeli ustaviti. Pred zadnjo četrtino so gostje vodili z 54:42.

25139290_618546375203306_33322327_o

Tudi zadnjo četrtino je Glavnik  začel  s 5 točkami, kar nas je nekoliko poneslo in do pete minute smo se gostom uspeli približati. Na vsega 7 točk zaostanka in vse je bilo še odprto. Sledil je napad gostov na katerega nismo imeli odgovora. Z delnim rezultatom 8:2 so tri minute do konca tekme povedli za 13 točk. Domači smo poskušali še enkrat vendar se na manj kot 9 točk zaostanka nismo uspeli približati in gostje so tekmo varno pripeljali do konca. Končni rezultat je bil 71:61 v korist KK Sistemorg Beltinci.

Pri zmagovalcih sta bila najbolj razpoložena Ferčak in Zver,  ki sta oba dosegla po 21 točk, pri domačih pa je največ točk dosegel Nemec – 20.

Med prazniki bomo poskušali doseči, da se tekme igrajo le 3 četrtine, saj bi tako dosegli kakšno zmago več. Šalo na stran, aktualnim prvakom smo  bili konkurenčni vse tri četrtine razen prve, kar je na koncu odločilo. Podobno se nam je zgodilo tudi prejšnji teden proti Soboti. Nevarni smo lahko torej vsaki ekipi v PKL, vendar bo potrebno na nivoju odigrate celotno tekmo. Če bi se nas na tekmah zbralo kaj več bi bilo morda lažje, a to je že druga tema. To je iz naše strani to za 2017. Vsem ekipam v PKL želimo lepe praznike in se vidimo pod obroči v 2018!