Kobe Samake Kranjc624014
Jure Rudolf20004
 Skupaj1648339

sob-lju

Sobočani smo prvi del zaključili še z drugo zaporedno tekmo na domačem terenu proti Prlekom, le da nam je tokrat nasproti stala mlada ekipa KK Ljutomer. Ljutomerčani so sicer že teden dni nazaj sicer zaprosili za menjavo termina, vendar žal ni šlo. No kakorkoli, Ljutomerčanov se je zbralo 6 mladih fantov, polnih energije, na drugi strani pa tudi Sobočani nismo za zadnjo tekmo “blesteli” z obiskom na tekmi, tako da smo se morali dati v dres tudi taki kateri bolj kot ne poredkoma oblečemo športno opremo pa se naganjamo po parketu.

Ker se domačim rano ni ljubilo “naganjat” za mladci iz Ljutomera, smo se dogovorili, da začnemo z consko obrambo in jo potem po potrebi v kolikor nebi cona funkcionirala spremenimo na klasično mož-moža. Vendar se je conska obramba izkazala kot pravilna poteza in smo jo uporabljali celotno srečanje. Na roko nam je šlo tudi nekaj zgrešenih odprtih metov gostov, a v osnovi je cona funkcionirala odlično in je res ni bilo potrebe spreminjat. Od edinega vodstva gostov s 2-3 na začetku tekme, se je razlika konstantno povečevala. V prvi četrtini je pri domačih izstopal Barbarič s 14 točkami (od skupno danih 20), gostje so si točke porazdelili…

24862203_1499614096741323_5311299010671939118_n

V drugo četrtino smo vstopili polni samozavesti in odločeni, da zgodbo v 1.polčasu več ali manj zaključimo. Nadaljevali smo z dobro cono, gostje so še naprej imeli ogromno težav z zadevanjem, mi pa smo pridno te njihove zapravljene napade izkoriščali na drugi strani. Gostje so svoje prve točke v 2.četrtini dali komaj v 6.minuti za 36-12 (delni izid do prvega koša Ljutomerčanov je bil 13-0). Do polčasa smo domači naredili nekaj sprememb v postavi, vendar še vedno dobro držali rezultatsko razliko, tako da smo 2.četrtino in polčas zaključili z +28 (42-14)

V tretjo četrtino smo vstopili z enako postavo kot smo zaključili drugo četrtino. Gostje so malce lažje zadihali, se znebili tudi določene treme in na trenutka pokazali nekaj lepih akcij. Kljub temu, smo domači še vedno igrali svojo igro v napadu in držali razliko okrog 30ih točk. Zadnja četrtina je bila zgolj formalnost, a smo domači nekako držali ritem do konca brez popuščanj, kot je to bilo v navadi v preteklosti. Gostje so se hrabro borili do konca, tekma pa je potekala v športnem duhu z izjemo ene akcije ko je Frangež ob koncu z nešportno osebno napako zaustavil Barbariča.

Za letos smo pri KD Nona Sobota torej zaključili, nadaljevanje sledi 13.1. proti Bistrici. Vsem sodelujočim v Radenska Naturelle PKL ter košarkarskim navdušencem pa ob tej priložnosti želimo v Novem letu veliko zdravja, čim manj poškodb ter osebnih uspehov….