Denis Rantaša10013
Lucijan Sobočan838019
 Skupaj271531473

lju-len

Sveti Miklavž nam je prinesel novo tekmo. Tokrat smo se pomerili s KK Lindau HTS Lendava, ki v letošnji sezoni zaenkrat še niso okusili slasti zmage. To pa nas ni smelo zavesti, saj še vedno gre za kvalitetno in izkušeno ekipo, ki že vrsto let nastopa v PKL. Tako mi, kot tudi nasprotniki smo prišli na tekmo motivirani in lačni zmage.

Prva četrtina je bila zelo izenačena, nobena ekipa se ni odlepila za več kot tri točke. Ob koncu četrtine smo imeli domači točko prednosti (17:16), toda v obrambi nam je s prodori ogromno preglavic povzročal Novak, ki je sam v tem delu dosegel 8 točk in razigraval tudi soigralce.

Druga četrtina se je začela izenačeno, ekipi sta se spet izmenjevali v vodstvu. V 5. minuti smo po nekaj dobrih protinapadih končno naredili nekoliko večjo razliko – 6 točk, kasneje smo povišali še na 8, toda Lendavčani niso popustili in so nam ves čas dihali za ovratnik. Po trojki Frangeža od table v zadnji sekundi je razlika ob polčasu znašala 6 točk v našo korist (45:39). Najboljša strelca v prvem polčasu sta bila pri nas Frangež z 11 in pri Lendavčanih Novak s 13 točkami.

V tretji četrtini smo stopili na plin in preko agresivne obrambe prisilili nasprotnika v napake ter naredili delni izid 10:0. Enako smo ponovili v zadnjih minutah četrtine in razlika je znašala že 23 točk. Izgledalo je, da je tekma že odločena, toda gostje še niso rekli zadnje besede.

V zadnji četrtini so nas presenetili s consko obrambo, na katero nismo našli pravega odgovora, naša zbranost v igri nasploh je popustila. V drugi polovici četrtine so Lendavčani naredili delni izid 23:4, razigral se je mladi Sobočan, ki je v tem delu prispeval 10 točk. Na koncu jim je zmanjkalo časa za preobrat, najbolj so se približali na 10 točk razlike v zadnji minuti. Končni rezultat je bil 88:73, s čimer ohranjamo možnosti za uvrstitev na final four, Lendavčanom pa želimo čim več dobrih predstav v letošnji sezoni. Naslednja tekma, zadnja v letošnjem koledarskem letu, nas čaka že v soboto, ko se odpravljamo k aktualnim podprvakom KD NONA Sobota.