14Andrej Copot546216
19Luka Kosi10013
 Skupaj241528669

sob-pšk

Pa smo ga le dočakali… veseli december in zadnji mesec leta 2017. V decembru sta v Radenska Naturelle PKL še dva kroga in žreb je določil, da se bomo obakrat “udarili” z ljutomerskima ekipama. Najprej je bila na vrsti “starejša” ekipa iz Ljutomera in sicer PŠK.

Prleški študentje so pred tekmo na veliko poudarjali dejstvo, da smo sobočanci favoriti in da še nikoli PŠK Ljutomer ni premagal KD Nona Sobota. Vendar borbeni gostje so očitno imeli svojo računico za tekmo. V tekmo smo domači vstopili dokaj rezervirano predvsem v obrambi, kar so gostje znali dobro izkoriščati in so brez težav držali korak z nami skozi celotno četrtino. Rezultat po 1/4 je bil 23-19…

24785044_1493585914010808_8357929902041677594_o

Druga četrtina je bila podobna prvi. Sobočani smo skozi celotno četrtino bili rahlo boljši, vendar ne dovolj, da bi se lahko povsem sprostili oz. so gostje s svojo nepopustljivostjo nekako vedno našli način, da so se nam rezultatsko približali. V domači vrsti so v prvem polčasu predvsem izstopali Horvat, Novak in Skandali, pri gostih pa sta v največji meri bila razpoložena Nemec in Copot A. Semafor je ob polčasu kazal +9 za domačo ekipo 46-37.

Tretjo četrtino smo domači začeli v najmočnejši postavi z željo, da naredimo razliko pred zadnjo četrtino in da se ne mučimo do konca z ljutomersko ekipo. A to je bil račun brez krčmarja oz. so prleki imeli svojo računico v kateri so napadli na “vso moč”. Ob naši luknjasti obrambi ter nekaterih čudnih sodniških odločitvah so gostje skozi četrtino prišli povsem blizu, ter nas v zadnji minuti te četrtine tudi prehiteli (60-61), a smo nekako vseeno v zadnji minuti uspeli ohraniti mirno glavo in četrtino končati z prednostjo dveh točk… 64-62

Zadnjo četrtino smo tako rekoč začeli izenačeno. Poškodbi Otopala in Horvata sta nas prisilila v določene spremembe v igri. Na srečo smo se končno uspeli prebuditi v obrambi in tudi v napadu je bilo potem vse lažje, gostje so se trudili do samega konca, tekma pa se je prelomila v 7.minuti ko je razlika narasla čez 10 in domači smo tekmo nato samo še mirno “pripeljali” do samega konca. Pri domačih je bil najboljši strelec na tekmi Novak T. z 26 točkami, pri gostih pa Nemec M. z 20 točkami.

Naslednjo soboto nas na OŠ3 čaka še druga ekipa iz Ljutomera. Mladiči iz KK Ljutomer v kombinaciji z nekaterimi PKL “veterani” se vsekakor ne bodo predali a tudi mi želimo pred Božično-Novoletno pavzo tekmovanje zaključiti z zmago. Vabljeni na tekmo!