15Boštjan Melin00000
16Nino Čep00000
 Skupaj271011266

bel-sob

V soboto, 25.11.2017 je prvič po lanski finalni tekmi potekal Prekmurski košarkarski derbi med ekipama Sistemorg Beltinci in Nono iz Murske Sobote. Ekipa iz Murske Sobote je prišla na tekmo z 11 igralci, kljub temu pa so jim še vedno nekateri pomembnih igralci manjkali (Horvat, Novak, Ficko). Domačinov se nas je zbralo 8, pogrešali smo A. Novaka, Kovača in Cöra, medtem ko je Dora kljub bolezni vseeno stisnil zobe in nastopil. Za domačine je bila to že 5 tekma v obeh ligah (v 3 vikendih), pri čemer smo do zdaj 3 tekme zmagali, zadnjo, v petek pa v Staršah po napeti končnici izgubili za 3 točke (79:76).

Na začetku tekme sta se ekipi izmenjavali v vodstvu, pri čemer nam je domačinom največ preglavic povzročal Vogrinčič s svojimi prodori in podajami. Rezultat je bil izenačen nekje do sredine 1. četrtine, potem smo pa domačini prišli v vodstvo in ga začeli povečevati. Pri tem so nam pomagali tudi gostje s svojimi napakami in »nenavajenostjo« na našo »malo« telovadnico. Ob koncu prve četrtine je bil rezultat 24:16 za domače. V drugi četrtini se je dobra igra domačih nadaljevala, razpoloženi pa so bili praktično vsi igralci domače ekipe, ki so stopili na igrišče. Dobra igra v obrambi se poznala tudi v napadu, temu primeren pa je bil rezultat ob polčasu (43:26).

Po odmoru se je slika na igrišču začela spreminjati. Domačini smo začeli igrati precej nonšalantno tako v obrambi kot v napadu, prepričani v svojo zmago, gostje pa se seveda niso predajali. Začele so se napake v obrambi in statična igra v napadu, kar se je začelo poznati na rezultatu. Domačo ekipo je v tem času v napadu vlekel Ulaga, ki je edini dosegal točke (ob eni trojki Lebarja). Ob koncu četrtine se je ekipa iz Murske Sobote približala domačinom na 7 točk zaostanka (57:50) in obetala se je zanimiva zadnja četrtina.

V zadnji četrtini je koše pri domačih še naprej dosegal Ulaga (prvih 8 točk v zadnji četrtini), pri gosteh pa je začel igro voditi Barbarič. Gostje so prišli nekje v sredini zadnje četrtine do izenačenja pri rezultatu 64:64 in domačini smo bili primorani vzeti minuto odmora ter se dogovoriti, kako naprej. Končno smo začeli igrati boljšo obrambo, v napadu pa sta se razpoloženemu Ulagi pridružila še Zver in Ferčak. Borbena igra se je nadaljevala z obeh strani, a smo imeli domačini več sreče in na koncu zmagali. Tekma se je končala z trojko Zvera v zadnji sekundi preko celega igrišča (končni rezultat je bil tako 76:66).

Čestitke gostom za dobro in borbeno tekmo, sodnikoma za dobro opravljeno delo ter tudi gledalcem, ki so se zbrali v lepem številu (okrog 30). Nas domačine čakata naslednji vikend zopet 2 tekmi, saj v petek odhajamo v Majšperk, v soboto pa pridejo k nam v goste sosedi iz Bistrice.