17Andrej Prša00000
20Bojan Balažek00000
 Skupaj27919770

lju-bis

Na drugi tekmi naše ekipe v letošnji sezoni smo se pomerili s ŠD Tropicano Bistrica. Vedeli smo, da tekma ne bo enostavna, saj so pred tednom dni Bistričani v isti dvorani za kar 16 točk premagali ekipo PŠK Ljutomer.

Tekmo smo dobro odprli in povedli z 9:3, toda gostje so uspešno zadevali in nam niso dovolili, da bi naredili večjo razliko, temveč so se hitro približali. Ob koncu prve četrtine je bil rezultat izenačen na 17. Pri obeh ekipah sta se v tem delu najbolj izkazala prva centra, pri nas Rajnar s 6, pri Bistričanih pa Balažic s 4 točkami.

1

V drugi četrtini sta se ekipi ves čas izmenjevali v vodstvu nobeni ekipi ni uspelo odlepiti za več kot 4 točke, takšna pa je bila tudi razlika ob polčasu v korist gostov. V prvem polčasu smo bili premalo agresivni v obrambi, met pa nam tako kot na prvi tekmi tudi danes ni stekel, kot bi moral, zato smo bili v težavah in zaostanku. Pri nas je Sagaj v prvem polčasu prispeval 8 točk, pri gostih pa prav toliko Balažic.

Na začetku tretje četrtine smo dvignili nivo v obrambi in se z nekaj protinapadi vrnili v vodstvo. V sedmi minuti smo s košem Frangeža povedli za 11 točk (55:44), kmalu zatem pa je zaradi poškodbe naš kapetan Jakelj moral končati tekmo. Do konca tretje četrtine so se gostje približali in po zaporednih trojkah Orgoliča in Vučka znižali zaostanek na 4 točke. Ob koncu tretje četrtine je semafor kazal 57:51 v našo korist.

2

Zadnjo četrtino smo začeli zelo slabo, Bistričani so se z delnim izidom 14:2 vrnili v vodstvo za 6 točk, ki ga do konca niso izpustili iz rok. Vmes smo še enkrat izenačili (67:67), nato pa je najprej prosti met zadel Pavel, nato pa je 25 sekund pred koncem tekme najboljši strelec gostov Balažic zadel za dve točki po skoku v napadu in razliko povečal na 3. V napadu smo bili zatem dvakrat neuspešni in zmaga je šla v Bistrico. Pri gostih so se najbolj izkazali Balažic (15 točk), Orgolič (12) in Pavel (11), pri nas pa Sagaj in Frangež (vsak po 16) ter Rajnar (12). Gostom čestitamo za zasluženo zmago, sami pa se bomo morali naslednjič bolje odrezati. Naslednja tekma nas čaka čez dva tedna v Murski Soboti.