12Niko Regvat00000
15Tomaž Bojnec21205
 Skupaj261826474

lju-bel

Dan pred praznikom Prešerna smo se košarkarji iz Ljutomera in Beltincev zbrali v dvorani ŠIC Ljutomer. Na sporedu je bila tekma predzadnjega kroga, zmaga tekme je prinesla 2. mesto na lestvici in boljši položaj pred razigravanjem za Final four.

Na domači klopi se nas je zbralo več (10) igralcev, gostje pa so prišli v malo manjšem številu (7). Pri domačih sta manjkala Frangež B. in kapetan Jakelj M.

Tekmo smo začeli z rahlo prednostjo 11:6, ko pa je v 4. minuti prve četrtine Rajnar T. dobil 2 tehnični napaki zaradi pregovarjanja z sodnikom, kar je pomenilo da smo morali nadaljevati brez njega, je igra Ljutomerčanov padla. Četrtino so boljše zaključili gostje, ki so imeli 8 točk prednosti (17:25).

Drugo četrtino smo boljše začeli domači, saj smo si do 6. minute priborili minimalno vodstvo 1 točke, po mini seriji 12:3. Goste smo prisilili do minute odmora, ti pa so si do konca četrtine spet priigrali prednost 3 točk. Največja uganka za domače je bil Novak A. ki je rutinirano prihajal do košev in izsiljeval osebne napake domačih igralcev. Gostje so v prvem polčasu imeli na voljo kar 13 prostih metov, medtem ko domači le 3.

Po kratkem odmoru smo šli samozavestno v drugi polčas, vendar so gostje hitro prišli do večjega vodstva. Domači nismo mogli ustaviti Zver L. in Novak A., ki sta dominirala v napadu. Domači smo se trudili zmanjšati prednost gostov vendar nam ni uspelo. 3. četrtina se je končala z prednostjo »žutih« 48:54.

Zadnjo četrtino so odprli Beltinčani z serijo 8:0 in počasi odpeljali tekmo do konca, brez večjega truda. Ob končni sireni je semafor kazal 60:74 v korist gostov.

Razmerje osebnih napak je bilo 24:15 v korist domačih, kar je pomenilo, da so imeli gostje 26 prostih metov, domači pa le 11.

Pri Beltinčanih sta izstopala Novak A. z 23 in Zver L. z 21 točkami, pri domačih pa Samake Kranjc K. z 15.