Beno Gönc10013
Denis Rantaša00000
 Skupaj15811543

sob-len

Sobotno jutro se je začelo spreminjati v popoldan, prav tako je sivino na nebu zamenjalo modro nebo in sonce, ko smo se Sobočanci in Lendavčani začeli zbirati v dvorani OŠ3 v Murski Soboti za tekmo 2. kroga PKL.

Našo 10.sezono v PKL in lov na 5. zvezdico v PKL smo uspešno začeli v Bistrici z visoko zmago, Lendavčani so svojo sezono začeli s presenetljivo visokim porazom proti Beltincem. Pričakovali smo drug obraz Lendave in trdo bitko na parketu. Sobočancev se nas je ogrevalo 11, Lendavčanov je na drugi strani bilo 8, sodnika Kous in Glavnik sta prišla na parket v skladu s tekmovalnimi propozicijami in vse je bilo več ali manj pripravljano za tekmo. Domači in gostujoči trener sta označila prvi petorki, sledil je pozdrav ekip… sodnik Kous je izvedel začetni met in prva četrtina se je začela…

Domači smo začeli z agresivno obrambo, ter preko Barbariča, Ficka in Žigoja hitro prišli do dvomestne razlike v prvi četrtini. Predvsem z odlično obrambo smo dobro zaustavljali lendavske ostrostrelce na eni strani, na drugi pa so naši zabili kar 5 trojk v prvi četrtini. Rezultat prve četrtine je bil 26:10.

v drugi četrtini je potem “druga” peterka nadaljevala delo iz prve. Že res, da je nekaj časa Lendava držala korak, vendar je sobota brez težav svoje vodstvo na tekmi počasi povečevala. Že v prvem polčasu je pri domačih stopilo na parket vseh 11 igralcev. Pri gostih sta v tem obdobju bila najboljša Novak R. in Hozjan, pri domačih v drugi četrtini ni izstopal nihče in je vsakdo dodal svoj doprinos. Polčas 45:24.

IMG_20171118_144133

Nekako se je videlo, da to ni bila prava Lendava in smo v drugem polčasu ves čas počasi višali vodstvo in brez težav pripeljali tekmo do konca. Na koncu se je tekma zaključila s 49 točkami razlike, pri domačih se je vseh 11 igralcev vpisalo med strelce, videli smo nekaj lepih potez posameznikov, kljub vsemu pa se zavedamo, da nas čaka naslednji teden malenkost težji nasprotnik.

Sodnika Kous in Glavnik sta svoje delo opravila korektno in dobro, pohvaliti pa je potrebno tudi zapisničarko mizo (Rebrica, Slivnjek in Grmič) za odlično opravljeno delo.

Sezono smo torej Sobočanci odprli z dvema suverenima zmagama, naslednji teden odhajamo k lanskoletnim prvakom v Beltince, da pozdravimo kolege v “žutih” dresih v “žuti” mini telovadnici. Favoriti so Beltinci, vendar tudi mi ne bomo šli v Beltince z belo zastavo.

Vabljeni v soboto v Beltince na prekmurski košarkarski El Klasiko in ponovitev zadnjih štirih finalov Radenska Naturelle pomurske košarkarske lige.